Udane pożegnanie koszykarzy UMKS Kielce (video, zdjęcia)

kw
Grzegorz Kij zdobył w meczu ze Staco 13 punktów i zanotował 8 zbiórek.
Grzegorz Kij zdobył w meczu ze Staco 13 punktów i zanotował 8 zbiórek. Fot. Kamil Markiewicz
Wygraną ze Staco Niepołomice drugoligowi koszykarzy UMKS Kielce pożegnali się z kibicami we własnej hali. W sobotę kielczanie grają ostatni mecz w tym roku w Krakowie, a do hali przy ulicy Żytniej wrócą dopiero 22 stycznia przyszłego roku.

UMKS Kielce - Staco MNLK Niepołomice 85:78 (21:20, 16:16, 25:19, 23:23).

UMKS: Bacik 8, Jaworski, Walczyk, Dziura 13 (2x3), Hill, Tokarski 3 (1x3), Kij 13 (1x3), Miernik 20 (1x3), Rzońca 2, Lewandowski 8 (1x3), Busz 14 (2x3), Kołacz 4.

Środowy mecz był ostatnim rozegranym we własnej hali w tym roku dla koszykarzy UMKS Kielce. Oprócz zwycięskiego pożegnania się z kielecką publicznością, podopieczni trenera Rafała Gila chcieli swoją grą zrehabilitować się za ostatnią porażkę w Katowicach.

Do 28 minuty mecz toczył się "kosz za kosz", z lekką przewagą gospodarzy, którzy jednak nie mogli odskoczyć więcej niż na kilka punktów. Między 28 a 33 minutą ze stanu 55:55 po dobrym fragmencie gry zrobiło się 78:62 i losy meczu były praktycznie rozstrzygnięte. W końcówce trener Gil wpuścił na parkiet rezerwowych i goście rzucili kilka punktów z rzędu, jednak za mało, by liczyć na korzystny wynik w Kielcach.

- Najważniejsze są zwycięstwo i dwa punkty po naszych ostatnich porażkach, jednak nie był to dobry mecz, brakowało entuzjazmu i radości w naszej grze, jaka była na początku sezonu - powiedział Rafał Gil.