Mecz SSC Napoli - KRC Genk ONLINE. Gdzie oglądać w...

3 1 połowa

KRC Genk

0

0 1 połowa

• Koniec spotkania. Pewne zwycięstwo Napoli i awans do fazy pucharowej z drugiego miejsca. Bohaterem dnia Milik - autor klasycznego hat-tricka. Czy to był ostatni mecz zespołu pod wodzą Ancelottiego? Jeżeli tak to Włoch pożegnał się z przytupem.

• Sędzia doliczył tylko minutę.

• Sypią się "żółtka". Paintsil również został ukarany.

• Hagi bezpośrednio z rzutu wolnego! Pomysł dobry, wykonanie nie do końca. Rumun obił boczną siatkę, lecz od zewnętrznej strony.

• I jeszcze kartka. Ukarany Koulibaly.

• Ostatnie minuty Belgów w elicie. Dzisiaj zasłużyli przynajmniej na bramkę honorową.

• Kolejna próba Belgów. Hagi uderzył jednak obok prawego słupka. Borges w miejsce De Norre. Więcej zmian dzisiaj nie będzie.

• Rui otrzymał żółtą kartkę. Ancelotti podniósł się z ławki. Jest zły na grę zespołu.

• Ostatnia roszada w Napoli to Llorente w miejsce Callejona.

• Na boisku nie ma już Milika. Wszedł Lozano.

• Jak to nie wpadło... Nie ma honorowej bramki. Hagi obił chyba słupek z bliska.

• Młody bramkarz rzucił się w swoją prawą stronę, a Mertens podcinką uderzył w sam środek. Piąta bramka Belga w tej edycji Ligi Mistrzów.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! To Mertens strzela na 4:0.

• RZUT KARNY DLA NAPOLI!

• De Norre trafił do notesu arbitra. Żółta kartka.

• W Genk Hagi zmienia Ito.

• Gaetano w miejsce Zielińskiego. Polak otrzymał porcję zasłużonych oklasków.

• Tempo nam trochę siadło. Pojawiły się błędy. Przed chwilą piłki nie opanował Callejon.

• Bongonda zmienił Samatę.

• W drugim meczu Liverpool prowadzi z Salzburgiem 2:0. Dla Napoli oznacza to awans z drugiego miejsca.

• Świetnie Vandevoordt. Odważną interwencją uprzedza Callejona. Potem jeszcze Allan, lecz obok bramki.

• W ostatnich minutach Napoli jakby nieco odpuściło. To Genk atakuje i ma okazje na gola.

• Hrosovsky z dystansu. To nie mogło zaskoczyć Mereta. I nie zaskoczyło.

• Mecz jest płynny. Obie drużyny potrafią utrzymać się przy piłce. Nie ma też za dużo przewinień.

• Maarten Vandevoordt debiutuje w Lidze Mistrzów. Ten nastoletni Belg nie ma jeszcze osiemnastu lat.

• Meret radzi sobie z celnym strzałem. Napoli rozgrywa na własnej połowie.

• Goście aktywnie na początku drugiej odsłony. Okazji szukał m.in. Ito.

• Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

• Koniec pierwszej połowy. To jest mecz Milika. Trzy gole w tak krótkim czasie robią wrażenie. Wracamy za kwadrans!

• Onuachu!!! Kiwa jednego, kiwa drugiego w polu karnym i uderza nad bramką. Jak on mógł to zmarnować?! Świetna akcja, ale wykończenie fatalne.

• Trzecia bramka Arkadiusza Milika:

• Nieprawdopodobne. Milik trafia w prawo i kompletuje klasycznego hat-tricka w 38 minut!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! HAT-TRICK MILIKA!!!

• Vandevoordt fauluje Callejona, który wyszedł sam na sam. Żółta kartka dla bramkarza i rzut karny dla Napoli.

• RZUT KARNY DLA NAPOLI!!!

• To szybkie i ciekawe spotkanie. Jakość w ofensywie zdecydowanie po stronie Napoli. Możliwe, że przed przerwą padnie jeszcze trzecia bramka.

• Napoli chciało skopiować akcję na 2:0. Lucumi w ostatniej chwili wybija na róg. Dogrywał Di Lorenzo.

• Meret jedną ręką odbija piłkę do boku. Skutecznie asekuruje także Manolas.

• "Oprócz zdrowia Milik ma wszystko co potrzebujesz"

• Szybka akcja Zielińskiego. Pierwsze podanie do Ruiza niezłe (zablokowany strzał), drugie, powtórne, już niedokładne.

• Kolejne uderzenie Koulibaly'ego. Znowu niecelne. Tym razem Senegalczyk strzelił obok.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! MILIK PO RAZ DRUGI!

• Ależ łatwo! Di Lorenzo dogrywa w pole karne, Milik wbiega i pakuje piłkę z prawej nogi. Co za pół godziny Polaka!

• Genk wychodzi spod opresji. Di Lorenzo fauluje na połowie boiska. Kartki jeszcze brak.

• Dlugo trwało przygotowanie akcji przez Napoli. Ostatecznie błąd Vandevoordt i jest kolejny rzut rożny.

• Napoli wypchnęło Genk z własnej połowy.

• Milik! Głową po wrzutce z prawej strony. Niestety, obok lewego słupka.

• Na trybunach zasiada m.in. Marek Hamsik.

• Ajj... Callejon wycofał piłkę, lecz nie doszli do niej ani Zieliński, ani Milik.

• Meret sam na sam z Onuachu! Bramkarz Napoli skrócił kąt i wyrównującej bramki nie ma.

• Pustki w Neapolu:

• Według wirtualnej tabeli to Napoli zajmuje pozycję lidera.

• Mertens szukał dośrodkowaniem Milika. Pospieszył się. Albo Polak pobiegł w złym kierunku. Tak czy siak okazja stracona.

• Groźnie pod drugą bramką. Paintsil kropnął z dystansu. Meret jednak do końca kontrolował lot piłki. A ta przeszła obok prawego słupka.

• Mertens chciał lobować. Z okolicy szesnastki kopnął tuż nad poprzeczką.

• Onuachu główkował bardzo niecelnie. Wznawia Meret.

• Wielką ochotę do gry wykazuje Koulibaly. Przed momentem zabrał piłkę na połowie rywala. Potem sprintem dobiegł w szesnastkę.

• Koulibaly oddala zagrożnie. Genk po trudnym początku naciera jednak dalej.

• To pierwszy gol Milika w tej edycji Ligi Mistrzów.

• Co za klops bramkarza gości! Lucumi dograł do Vandevoordta, a ten naciskany przez dwóch rywali stracił piłkę na trzecim-czwartym metrze. Dobre zachowanie Milika, który skorzystał z prezentu. Ależ otwarcie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! MILIK!

• POPRZECZKA! Koulibaly blisko szczęścia po kornerze.

• Ponownie Lucumi - tym razem wyłuskał piłkę Mertensowi. Jest jednak róg.

• Pierwsza akcja Polaków. Zieliński zagrywa w pole karne do Milika. Tego uprzedził jednak obrońca Lucumi. Od bramki zaczął Vandevoordt.

• Gramy. Sędzia dał znak. Od środka zaczęli przyjezdni.

• Genk to zespół, który w Lidze Mistrzów stracił najwięcej bramek - piętnaście. W dorobku jest tylko jeden punkt - właśnie z Napoli. W tamtym meczu strasznie pudłował Milik. Oby dziś poszło mu lepiej...

• Napoli w ustawieniu 4-4-2. Z przodu duet Milik - Mertens.

• Piłkarze wychodzą z tunelu. Za chwilę przywitanie, a potem gwizdek tureckiego arbitra. Na trybunach mnóstwo wolnych miejsc.

• W pierwszym spotkaniu z Genk było 0:0.

• Scenariusz dla Napoli jest dzisiaj kilka. Może awansować z pierwszego miejsca, może z drugiego. Może także - w przypadku porazki i zwycięstwa Salzburga - zakończyć udział na trzecim miejscu, które na osłodę daje fazę pucharową Ligi Europy.

• Ciekawostka: mimo problemów zdrowotnych i opinii, że grudzień należy odpuścić, Arkadiusz Milik wyjdzie dzisiaj w podstawowym składzie. Od pierwszej minuty zaczyna też Piotr Zieliński.

• Czy to ostatni mecz Napoli w tej edycji Ligi Mistrzów? Tego właśnie nie wiemy. Napoli po pięciu kolejkach jest wiceliderem grupy E. Ma punkt straty do Liverpoolu i dwa punkty przewagi nad Salzburgiem.

• Czy to ostatni mecz Carlo Ancelottiego? Wiele na to wskazuje. Napoli nie ma już szans na mistrzostwo Włoch (poza matematycznymi). W zespole panuje też fatalna atmosfera (zwłaszcza na linii władze klubu - piłkarze). Potrzeba nowego impulsu, a skoro tak to posadą przypłaci trener.

Hubert Zdankiewicz, red

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Mecz SSC Napoli - KRC Genk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©East News

Mecz SSC Napoli - KRC Genk ONLINE. SSC Napoli powalczy we wtorek o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, ale media bardziej niż o meczu z KRC Genk dyskutują o tym, co dzieje się w szatni wicemistrza Włoch. Relacja na żywo z meczu Napoli - Genk live w GOL24.pl!

Mecz SSC Napoli - KRC Genk ONLINE

Wszystko przez słabe w tym sezonie wyniki i narastający konflikt pomiędzy właścicielem klubu Aurelio de Laurentiisem, a piłkarzami i trenerem Carlo Ancelottim, nad którego głową wiszą coraz czarniejsze chmury.

W sobotę zespół z Neapolu zremisował w lidze w Udinese 1:1, ratując punkt po bramce Piotra Zielińskiego, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Jak informuje „La Repubblica”, w przerwie meczu w szatni doszło do poważnej awantury pomiędzy piłkarzami.

Najgłośniej swoje niezadowolenie z postawy drużyny miał wyrażać Kostas Manolas, którego zdaniem to właśnie zawodnicy są w pierwszej kolejności odpowiedzialni za kryzys. „Najwyższa pora, by wygrzebać się z sytuacji, którą zgotowaliśmy sobie na boisku!” - cytuje Greka włoski dziennik.

Kolejnym punktem zapalnym była osoba Ancelottiego, z którym część piłkarzy nie chce już najwyraźniej dłużej współpracować. „La Repubblica” wymienia w tym gronie Jose Callejóna, Lorenzo Insigne i Driesa Mertensa. Z kolei w grupie zawodników, którzy poparli Manolasa i bronili szkoleniowca, mieli znaleźć się Piotr Zieliński, Giovanni Di Lorenzo, Fernando Llorente i Hirving Lozano.

Na to, na szczęście dla trenera, szanse są jednak niewielkie. Przed ostatnią kolejką sytuacja w grupie E jest dość zawiła, a pożegnać z rozgrywkami może się nawet broniący tytułu FC Liverpool. Dla Napoli sytuacja jest jednak jasna - jeśli wygra z Genkiem, awansuje bez względu na wynik rozgrywanego równolegle wyjazdowego meczu The Reds z FC Salzburg.

Dobrą wiadomością jest również powrót do zdrowia Arkadiusza Milika, który w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją mięśni brzucha (tą samą, przez którą stracił początek sezonu). Włoskie media informowały jeszcze kilka dni temu, że polski napastnik może nie wrócić na boisko w 2019 roku, ze względu na ryzyko kolejnego odnowienia się urazu. Ancelotti zapewnia jednak, że wszystko jest już w porządku.

- Milik? Wyzdrowiał! Ma się dobrze, trenował ostatnio z zespołem. Myślę, że będzie do dyspozycji, podobnie jak Allan - zapewnia Ancelotti.

Mecz SSC Napoli - KRC Genk LIVE. Przewidywane składy

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui - Callejon, Allan, Zieliński, Fabian Ruiz - Lozano, Milik

Genk: Vandevoordt - Neto Borges, Dewaest, Lucumi, Maehle - Ndongola, Berge, Heynen, Ito - Onuachu, Samatta

Mecz SSC Napoli - KRC Genk TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Napoli - Genk od godz. 18:10 w Polsacie Sport Premium 2. Początek transmisji tv z meczu od godz. 18:45 w Polsacie Sport Premium 2. W rolę komentatorów wcielą się Marcin Feddek i Dariusz Kubicki.

18:55 mecz SSC Napoli - KRC Genk online

Tekstowa relacja na żywo z meczu SSC Napoli - KRC Genk w GOL24.pl!