Największą liczbą chętnych może pochwalić się II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach. Tutaj do klasy o profilu medycznym ubiegało się aż 127 osób. Ze względu na to zarząd postanowił utworzyć trzy klasy o tym profilu, a nie jak wcześniej planowano - dwie.
- Dotrzymujemy słowa - komentuje członek zarządu Marek Jankowski. - Były krytyczne głosy, że będziemy zmniejszać liczbę oddziałów, a my deklarowaliśmy, że jak będzie zainteresowanie, to nawet powiększymy. I to się dzieje.
Podobna sytuacja jest w Technikum nr 3 w Chojnicach, gdzie zamiast dwóch oddziałów utworzono trzy. Tutaj kształcić się będą przyszli fototechnicy, technicy cyfrowych procesów graficznych oraz technicy obsługi turystycznej.
W niektórych szkołach pozostały jeszcze wolne miejsca. Przyszłych logistyków starostwo zaprasza do podjęcia nauki w Technikum nr 2 w Chojnicach. Tylko w tej szkole można bezpłatnie uzyskać bezterminowe - honorowane w całej Unii Europejskiej uprawnienia do obsługi wszystkich typów wózków widłowych. Dodatkowo zdobyć można uprawnienia do wymiany butli gazowych w wózkach jezdniowych oraz certyfikat potwierdzający umiejętności z zakresu kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem na poziomie zaawansowanym!
Blisko połowa Polek udaje orgazm. "Nie wiedziałem, że jest tak źle!"
W starostwie informują uczniów, którzy nie zostali przyjęci do wybranej przez siebie szkoły, że są jeszcze wolne miejsca w oddziałach. Bliższych informacji udzielają komisje rekrutacyjne działające w każdej szkole.
Dobra informacja jest też taka, że udało się skompletować klasę w Kaszubskim LO w Brusach. Może nie jest ona jeszcze zgodna ze standardem, ale w starostwie mają nadzieję na jeszcze jakiś ruch. A co z klasą sportową w starym ogólniaku?
- Nie wypali - ubolewa Jankowski. - Nie mamy nawet połowy klasy. I trudno zakładać, że zdarzy się jakiś cud...A jeśli, to będziemy reagować.