Staż

Ewa Brzozowska-Kowalka

     Mam 22 lata. Trzy lata temu ukończyłam szkołę średnią. Czy przysługuje mi prawo do odbycia stażu? - CZYTELNICZKA ze Żnina.
     Warunki kierowania osób bezrobotnych na staż oraz przygotowanie zawodowe uregulowane są w art. 53 ustawy z 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. nr 99, poz. 1001) oraz w rozporządzeniu ministra gospodarki i pracy z 24 sierpnia 2004 roku w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu oraz przygotowania zawodowego w miejscu pracy (Dz. U. nr 185, poz. 1912).
     Na staż może być kierowana osoba bezrobotna do 25 roku życia albo bezrobotny do 27 roku życia, jeśli nie upłynęło jeszcze 12 miesięcy od ukończenia studiów.
     Staż odbywa się na podstawie umowy, którą pracodawca zawiera ze starostą, według programu określonego w umowie.
     Nadzór nad odbywaniem stażu w miejscu pracy przez bezrobotnego sprawuje starosta. Po zakończeniu stażu pracodawca wydaje bezrobotnemu opinię zawierającą informacje o zadaniach realizowanych przez stażystę oraz nabytych kwalifikacjach lub umiejętnościach zawodowych.
     Z listu wynika, że od ukończenia nauki minęło więcej niż 12 miesięcy, wobec tego nie przysługuje pani prawo do odbycia stażu.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie