Strażacy z Drzewianowa wciąż niepokonani. Wygrali zawody sportowo-pożarnicze w Mroczy

Maja Stankiewicz ([email protected])
W sierpniu druhowie z OSP Drzewianowo reprezentować będą województwo w zawodach  krajowych
W sierpniu druhowie z OSP Drzewianowo reprezentować będą województwo w zawodach krajowych Maja Stankiewicz
Po Kcyni, Szubinie i Nakle o prym w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych walczyli strażacy i młodzieżowe drużyny pożarnicze z gminy Mrocza.

Na stadionie w Mroczy do zawodów stanęło 21 drużyn. Komisji sędziowskiej przewodził brygadier Sławomir Murawski. Przeprowadzono je sprawnie. Nikt nie doznał kontuzji, nie złożono też protestów.

Młodzież i dorośli

W najmłodszej kategorii wiekowej (12-15 lat) na pierwszym miejscu OSP Samsieczynek, na drugim OSP Drążno. Wśród chłopców najlepsza OSP Drzewianowo. Na podium także młodzież z Witosławia i Samsieczynka.

Nieco mniejsza konkurencja (zgłoszono mniej drużyn) w kategorii wiekowej 16-18 lat. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce dla OSP Drążno, a wśród chłopców dla OSP Samsieczynek, drugie zajęło OSP Drzewianowo.

W kategorii kobiecej wygrały panie z Drzewianowa przed Mroczą i Samsieczynkiem. Wśród panów również wygrali druhowie Drzewia-nowa. Świetnie wypadli także: OSP Mrocza (drugie miejsce) i OSP Samsieczynek (trzecia lokata). Przechodni puchar dla zwycięzcy strażacy z Drzewianowa dostali na własność. To nagroda za trzecie zwycięstwo z rzędu.

Latem druhowie z OSP Drzewianowo reprezentować będą nasze województwo na zawodach ogólnopolskich. -Odbędą się one 31 sierpnia w Polanicy Zdroju - poinformował nas Paweł Przybylski z OSP Drzewianowo. Wcześniej, bo w sobotę 22 czerwca, zobaczymy ich na zawodach powiatowych w Nakle.

Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe