MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Strażak z tradycjami

Tekst i fot. Maja Stankiewicz
Druh Stefan Kubicki z OSP Mrocza, pełni także funkcję  prezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży  Pożarnych w Nakle nad Notecią.
Druh Stefan Kubicki z OSP Mrocza, pełni także funkcję prezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Nakle nad Notecią.
Stefan Kubicki w naszym plebiscycie reprezentuje OSP Mroczę. Jest we władzach powiatowych i wojewódzkich związku.

Stefan Kubicki urodził się w powiecie pilskim. To tam zdobywał pierwsze umiejętności strażaka. Wstępując w wieku 12 lat do młodzieżowej drużyny OSP kontynuował tradycje rodzinne. Strażakiem był jego ojciec, a wuj grał na saksofonie w strażackiej orkiestrze. W straży wiele lat działał także jego młodszy brat.

Jako kilkunastoletni chłopak Stefan Kubicki należał do młodzieżowej drużyny pożarniczej, uczestniczył w zawodach strażackich. Jak dziś przyznaje - bardzo to lubił. Z czasem zaczęły się wyjazdy do akcji.

Do gminy Mrocza przyjechał po studiach, już jako dorosły człowiek. Od razu wstąpił do OSP w Witosławiu. Z czasem został sekretarzem tej jednostki. Potem mianowano go prezesem OSP przy Zakładzie Rolnym w Witosławiu. W swojej karierze strażaka pamięta wiele trudnych akcji gaśniczych, choćby pożar gospodarstwa rolnego w Orlu, do którego doszło wiele lat temu. Mimo wysiłków druhów spalił się wówczas budynek mieszkalny.

W 1989 r. Stefana Kubickiego mianowano prezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP w Mroczy. W latach 1992-1998 był wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego OSP w Bydgoszczy. Potem były kolejne funkcje.

Od 2002 r. jest prezesem Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Nakle nad Notecią oraz członkiem Zarządu Głównego OSP .

Mieszkańcy Mroczy docenili jego długoletnią pracę na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej zgłaszając go do tytułu "Strażak roku 2007".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska