„Świat Bez Odpadów”. Przyłącz się do akcji, posprzątaj swoją okolicę i wesprzyj organizacje ekologiczne

Materiał informacyjny Coca-Cola
Udostępnij:
Tydzień Ziemi to wspólna akcja Planet Heroes i Centrum UNEP/GRID-Warszawa. W ramach Partnerstwa SDGs „Razem dla Środowiska” zapraszają do wspólnego sprzątania własnej okolicy. Warto zakasać rękawy, zebrać ekipę, z którą posprząta się wybrany teren, a przy okazji za każdy worek zebranych odpadów Coca-Cola w Polsce przekaże środki finansowe dla wybranej fundacji ekologicznej.

*

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia, Planet Heroes i Centrum UNEP/GRID-Warszawa zachęcają do tego, by aktywnie zadbać o jakość przestrzeni, w której żyjemy. Jak? Akcja polega na zainicjowaniu własnego projektu i posprzątaniu parków, lasów czy brzegów rzek w swojej okolicy i dzieleniu się efektami wykonanej pracy. Dzięki partnerowi akcji, Coca-Cola HBC Polska, udział w inicjatywie pozwoli na finansowe wsparcie fundacji ekologicznych.

Zostań Bohaterem „Świata bez Odpadów”

Planet Heroes to pierwsza ekologiczna platforma crowdfundingowa, która realizuje swoją misję sprzątania świata poprzez zachęcanie i aktywizację użytkowników do tworzenia własnych inicjatyw związanych z ochroną środowiska. Tegoroczna akcja Planet Heroes w Partnerstwie SDGs „Razem dla Środowiska” podjęta we współpracy z Coca-Cola jest efektem ambicji, którą firma konsekwentnie realizuje od 2018 roku.

- System firm Coca-Cola, w ramach ambicji „Świat Bez Odpadów”, od lat nawiązuje współprace i inicjuje projekty z podmiotami, które działają na rzecz wspierania zdrowego, wolnego od zanieczyszczeń środowiska oraz edukują w tym zakresie. Naszym celem jest, aby do 2030 roku pomóc zebrać taką liczbę opakowań, jaka trafia od nas do konsumentów. Podobny cel przyświeca Planet Heroes, a Międzynarodowy Dzień Ziemi to znakomita okazja, żeby wspólnie zachęcić wszystkich do tworzenia własnych inicjatyw prośrodowiskowych, które przysłużą się naszej planecie – mówi Krzysztofa Bełz, External Affairs & CSR Manager, Coca-Cola HBC Polska.

„Świat Bez Odpadów”

Do 2030 roku Coca-Cola na całym świecie chce pomagać zbierać i przetwarzać dokładnie tyle butelek i puszek, ile trafia od niej na rynek. Jednocześnie firma dąży do zwiększenia udziału surowców wtórnych używanych do produkcji opakowań, co pomoże zmniejszyć zużycie plastiku, a także do projektowania wyłącznie opakowań, które w 100 proc. nadają się do recyklingu. Już teraz na polskim rynku niemal 100 proc. wszystkich opakowań może być ponownie przetworzonych.

Jak dołączyć do akcji z okazji Tygodnia Ziemi?

Aby wziąć udział w akcji z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, wystarczy zarejestrować się na platformie planetheroes.pl i w dniach od 19 do 25 kwietnia br. posprzątać zaśmiecony teren w wybranej przez nas okolicy. Może to być park, las, czy brzeg rzeki. Kolejny krok to zrobienie zdjęć, które zobrazują stan przed sprzątaniem, oraz zebrane śmieci. Ostatnim etapem jest opublikowanie rezultatów projektu na stronie platformy Planet Heroes i wybór organizacji, którą chcemy wesprzeć.

W tym roku organizatorzy akcji wesprą trzy organizacje działające na rzecz ochrony środowiska:
• Fundacja Mare, chroniąca ekosystem Morza Bałtyckiego
• Fundacja Dla Biebrzy, zajmująca się ochroną środowiska Biebrzy i okolic,
• Operacja Czysta Rzeka, sprzątająca polskie rzeki i ich okolice.

Ważne jest, aby segregować zebrane odpady i udokumentować to, ile zbierzemy. Za każdy worek, Coca-Cola HBC Polska przekaże 10 zł na rzecz jednej z trzech organizacji ekologicznych.

Innowacje i zrównoważony rozwój

Planet Heroes to jeden ze startupów, który uzyskał wsparcie Coca-Cola HBC Polska w ramach kolejnej edycji MIT Enterprise Forum CEE, programu akceleracji startupów skupiającego najlepsze technologie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

W tym czasie Coca-Cola HBC Polska pomogła w rozwoju młodych firm, które tworzą unikatowe rozwiązania z pogranicza marketingu i nowych technologii (MarTech) oraz zrównoważonego rozwoju (Sustainability). Dla marki to szansa na dotarcie do innowacyjnych rozwiązań zaś dla startupów to unikatowa możliwość współpracy z firmą, która operuje na 28 rynkach, na 3 kontynentach.

- Zdajemy sobie sprawę, że nasze ambicje na rzecz zrównoważonego rozwoju wymagają innowacyjnych i kreatywnych pomysłów. Poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań korzystnych dla środowiska pozostaje jednym z kluczowych dla nas obszarów. Z tego względu, w ramach programu akceleracji MIT Enterprise Forum CEE, zdecydowaliśmy się na wsparcie inicjatyw, których cele są zbieżne z naszą wizją biznesu, w której kluczową rolę odgrywa program „Świat Bez Odpadów”. Pierwszym tego efektem jest inicjatywa realizowana z Planet Heroes, o kolejnych będziemy informować wkrótce – mówi Jakub Radzikowski, Head of Innovation, Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie.

Obecnie trwa kolejna edycja MIT Enterprise Forum CEE, już druga z udziałem spółek systemu firm Coca-Cola w Polsce. W marcu zakończył się proces przyjmowania aplikacji, a projekty wybrane do udziału w programie zostaną ogłoszone w czerwcu 2021 r.

*

Materiał oryginalny: „Świat Bez Odpadów”. Przyłącz się do akcji, posprzątaj swoją okolicę i wesprzyj organizacje ekologiczne - Dziennik Łódzki

Dodaj ogłoszenie