MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świecie > Szkoła ucząca się

Kociewianka
Młodzież uczestnicząca w uroczystości.
Młodzież uczestnicząca w uroczystości. fot. organizatorów
Szkoła ucząca się, czyli SUS, to Program Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności adresowany do szkół. Tytuł ten można uzyskać już od trzech lat. To, czy dana szkoła może przyłączyć się do panelu, zależy od dokładnie określonych warunków.

1 czerwca 2007 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu, odbyła się niecodzienna uroczystość. Szkoła ta już od jakiegoś czasu stara się o tytuł Szkoły uczącej się.

Pośród szeregu najróżniejszych prezentacji, w których mogli uczestniczyć zaproszeni goście i społeczność szkolna była lekcja WOS-u pod opieką Marii Kowalik. Pani Maria zorganizowała niecodzienną lekcję, na której młodzież mogła zapoznać się z kulturą mniejszości zamieszkujących tereny dzisiejszego Kociewia. Mowa tu była o mniejszości Żydowskiej, Niemieckiej i Romskiej . Społeczeństwo kociewskie reprezentowała Bożena Ronowska z Terespola Pomorskiego, która na tą lekcję przybyła w haftowanym stroju regionalnym. Przedstawiciele pozostałych mniejszości nie mogli przybyć na to spotkanie. Pani Ronowska bardzo obszernie omówiła wszystkie zagadnienia dotyczące geografii, historii i tradycji Kociewia. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali jej opowieści i podziwiali przyniesione przez nią hafty. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Wszyscy dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat mniejszości zamieszkujących Kociewską ziemię.

Spotkanie zorganizowane w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu dało tej szkole możliwość pochwalenia się przed zaproszonymi gośćmi swoimi osiągnięciami.

Wizyta ta wszystkim jej uczestnikom stworzyła możliwość wymiany doświadczeń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska