Mecz Energa Basket Ligi: Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Migawka z meczu Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław.
Migawka z meczu Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław. Paweł Czarniak
W meczu 3. kolejki Energa Basket Ligi Anwil Włocławek podejmował Śląsk Wrocław. Wśród kibiców potyczka ta nazywana jest "Świętą Wojną".

Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław na żywo

Relacja na żywo z meczu 3. kolejki Energa Basket Ligi. Relacjonuje Jakub Stykowski.
19:2907.10.2022

Green trafił za 2, ale do końca było tylko nieco ponad 2 sekundy. W ostatniej akcji włocławianie nie zdołali sfaulować i mecz zakończył się wynikiem 73:75.

19:2307.10.2022

Nizioł trafił dwa rzuty wolne. 71:75 na 21 sekund przed końcem meczu.

19:2207.10.2022

Anwil wyrównał, ale potrafi postawić "kropki nad i'. Green i Łączyński nie trafili za 3 - 11/41 Anwilu w tym elemencie.

Martin trafił dwa wolne - 71:73 i 23 punkty tego gracza. Nieudana odpowiedź włocławian.

19:1807.10.2022

Łączyński za 3 i remis 71:71 na niespełna 3 minuty przed końcem.

19:1207.10.2022

Na 5 minut przed końcem meczu jest remis 66:66. Trener Andriej Urlep poprosił o przerwę, gdy Anwil zdobył 5 punktów z rzędu (3 Greene, 2 Sobin).

18:5807.10.2022

Na minutę przed końcem trzeciej kwarty Śląsk doprowadził do remisu - 56:56, a chwile później po "trójce" Kolendy to goście znów objęli prowadzenie. Wyrównał jednak Bostic. Martin na koniec trafił 2 z 3 rzutów wolnych. 61:59 dla Śląska.

18:5207.10.2022

18:5007.10.2022

51:43! Moment świetnej gry Anwilu: dwukrotnie Green za 3 i świetna jego asysta pod kosz do Petraska. Bostić jeszcze wykorzystał wolne.

18:4407.10.2022

Kontuzjowany Janari Jõesaar opuszcza parkiet i jest opatrywany w szatni.

18:4207.10.2022

Dziewa popełnił błąd trzech sekund, a w kolejnej akcji Petrasek ponownie trafił z dystansu. Anwil odzyskał prowadzenie - 38:36.

18:4007.10.2022

Punktuje Nowakowski, potem Petrasek z dystansu (cały Anwil w tej chwili 4/20 za 3) i jest tylko 35:36. Do końca trzeciej kwarty ponad 7 minut.

18:3407.10.2022

Trwa już trzecia kwarta. Świetna asysta Greena, a spod kosza trafia Łączyński. 30:35 po niemal dwóch minutach gry po przerwie.

18:1807.10.2022

Anwil nie potrafi przedrzeć się zbyt często pod koszem, więc próbuje sił rzutami z dystansu. Koszykarze z Włocławka są jednak w tym elemencie bardzo nieskuteczni - 3/19. Choć Śląsk też nie błyszczy - 2/10. Anwil za 2 - 8/18; Śląsk - 11/21.

18:1407.10.2022

Radość włocławian trwała jednak krótko, bo następnie to koszykarze Śląska zdobyli 7 punktów z rzędu. Anwil przegrywa po dwóch kwartach 28:35.

Najwięcej punktów: Bostic 8, Nowakowski 6, Łączyński 5; Nizioł 9, Martin 9, Morgan 6

18:1007.10.2022

Wszyscy kibice w "Hali Mistrzów" wstali po przerwie, licząc, że Anwil doprowadzi choćby do remisu. Udało się! 28:28 po kolejnym trafieniu Nowakowskiego.

18:0907.10.2022

Po kolejnych dwóch trafieniach Nowakowskiego na 3 minuty przed końcem drugiej kwarty było 26:28. Kolejna dobra postawa włocławian w obronie i przerwa na żądanie.

17:5707.10.2022

Długo kibice musieli czekać na pierwszej punkty w drugiej kwarcie. W trzeciej minucie "trójkę" trafił Joessar, poprawiając skuteczność zespołu w tym elemencie do... 25% - 3/12.

W 5. minucie tej odsłony meczu przewaga Śląska zmalała do 6 "oczek" - 22:28.

17:5007.10.2022

Druga część pierwszej kwarty zdecydowanie lepsza w wykonaniu gości. Śląsk prowadzi 23:14.

Przyjezdni znacznie skuteczniejsi - 52% z gry, przy 35% włocławian. Koszykarze Śląska znacznie lepsi także w zbiórkach - 13:5. Najwięcej punktów: Łączyński 5, Bostic 5, Sobin 2; Nizioł 6, Parakhiuski 6, Martin 4.

17:3607.10.2022

Mecz rozpoczął się od "trójki" Bostica. Po trzech minutach gry było 8:5, a dla ekipy z Kujaw punktował dodatkowo Łączyński. W połowie pierwszej kwarty był remis - po 12.

17:2607.10.2022

Gospodarze zaczną w składzie: Bostic, Sobin, Łączyński, Petrasek, Joesaar; a goście: Morgan, Martin, Gołębiowski, Dziewa, Nizioł.

17:0907.10.2022

Zespoły Anwilu i Śląska grały ponad sto oficjalnych meczów przeciwko sobie, w tym dwadzieścia cztery razy w samym finale Polskiej Ligi Koszykówki. Dzisiejszy mecz w "Hali Mistrzów" obejrzy komplet widzów.

17:0107.10.2022

Na razie we Włocławku wszystko układa się zgodnie z oczekiwaniami. Anwil jest wiceliderem PLK po dwóch efektownych zwycięstwach z Zastalem Zielona Góra i Sokołem Łańcut. Włocławianie imponują zwłaszcza w defensywie i na razie nie przeszkadza im przeciętna forma strzelecka Josha Bostica (6/20 z gry w dwóch pierwszych meczach).

- Popełniamy mało strat, gramy zespołowo, kreujemy pozycje: obu tak dalej - cieszy się trener Przemysław Frasunkiewicz.

Mecz Anwil - Śląsk, czyli wydarzenie, które elektryzuje nie tylko kibiców tych dwóch drużyn. Wrocławianie także są niepokonani w tym sezonie, w poprzedniej kolejce ograli Legię w Warszawie. Trener Andriej Urlep może liczyć na obwodowy duet Jeremiah Martin - Łukasz Kolenda, świetnie sezon zaczął także Jakub Nizioł, a pod koszem godnym rywalem dla Josipa Sobina będzie Aleksander Dziewa.

16:5807.10.2022

To będzie jeden z najtrudniejszych ligowych weekendów dla Anwilu: w piątek ligowy klasyk ze Śląskiem Wrocław, w niedzielę wyjazdowe derby w Bydgoszczy, a za pasem wyprawa do Lizbony na pierwszy mecz FIBA Europe Cup w środę.