Medale zawodników Centrum Staszów na pływackich zawodach w Dębicy. Kto je zdobył? Zobacz zdjęcia

Damian Wiśniewski
Zawodnicy ze Staszowa często zajmowali miejsca na podium dębickich zawodów
Zawodnicy ze Staszowa często zajmowali miejsca na podium dębickich zawodów archiwum klubu
Pływacy z klubu Centrum Staszów wzięli udział w zawodach w podkarpackiej Dębicy. Spisali się na nich bardzo dobrze, pobili kilka rekordów życiowych i zdobyli medale.

Na pływalni olimpijskiej w Dębicy odbyły się międzynarodowe zawody pływackie Fenix Pool Party. W zawodach tych wystartowało ponad 800 zawodników z 61 klubów z Polski i Węgier. Do rywalizacji przystąpiło także 17 zawodników z klubu Centrum Staszów.

Zawodnicy ze Staszowa pokazali się z bardzo dobrej strony i bili swoje rekordy życiowe, zdobywali medale oraz występowali w wieczornych finałach. Formuła zawodów na poszczególnych dystansach pływackich wyglądała podobnie jak na Mistrzostwach Polski czyli tak że dzieci rano startowały w eliminacjach a później najlepszych 8 zawodników w finałach. W porannych eliminacjach dzieciom na podium wręczane były medale a w finałach statuetki lub nagrody pieniężne.

Medalistami klubu ze Staszowa byli: Stanisław Ekiert trzeci na 200 metrów stylem grzbietowym w kategorii 11 lat, Patryk Bereza był trzeci na 100 dowolnym oraz drugi na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym 2014r. . Kacper Szyszkowski 2011r. zdobył dwa złote medale na 50 i 100 m stylem klasycznym. Zawodnik pobił w porannych eliminacjach również rekord okręgu świętokrzyskiego na 50 metrów stylem klasycznym, który w finale tej konkurencji jeszcze wyśrubował na 33.91 sek (rekord okręgu z 2017 roku wynosił 35:21 sek.) Piotr Kukla zakwalifikował się do czterech finałów podobnie jak jego kolega klubowy Kacper. Piotr w najlepszym swoim starcie zajął trzecie miejsce w finale 50 metrów stylem klasycznym. W finale 50 metrów klasykiem Oliwia Sosnowska 15-latka zajęła 8 miejsce.

Zawodnikami którzy również godnie reprezentowali staszowski klub w Dębicy oraz zaliczyli znaczny progres wyników byli nimi: Antoni Polak, Olaf Szyszkowski, Klaudia Wiącek, Julia Dziarmakowska, Leon Kielczyk, Nikola Kawecka, Aleksandra Suchorowska, Wiktoria Mazur, Macias Dżesika, Patrycja Mazur, Victoria Agliano, Oskar Chmielewski. Trenerami zawodników byli Tomasz Nowak oraz Łukasz Łygan.