SWISS KRONO zaprasza na Koncert Noworoczny

Materiał informacyjny SWISS KRONO
W nowej odsłonie, bo w przestrzeni wirtualnej, ale jednak! Koncert noworoczny SWISS KRONO pt. „Niech kwitnie nadzieja w nas” odbędzie się! 29 stycznia o godz. 19:00 żarska firma zaprasza na transmisję on-line z muzycznego widowiska, które będzie dostępne za pośrednictwem YouTube (link do koncertu znajdziesz w artykule).

Koncerty Noworoczne organizowane są przez SWISS KRONO od 2000 roku. Dwa pierwsze można było obejrzeć w żarskim kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 19 kolejnych miało miejsce w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Łącznie do tej pory odbyło się 21 koncertów, w których można było usłyszeć plejadę polskich wokalistów w wyjątkowej oprawie muzycznej.

Tegoroczna odsłona widowiska będzie inna, niż dotychczasowe. Ze względu na wprowadzone restrykcje sanitarne i ograniczenia podyktowane sytuacją epidemiologiczną, 22. Koncert Noworoczny został przeniesiony w przestrzeń wirtualną. Nie oznacza to, że zabraknie znanych i lubianych artystów, śpiewaków operowych czy muzyków. Organizatorzy jak co roku zadbali o śmietankę polskich wokalistów, co więcej nadali wydarzeniu nową oprawę – koncert wyjątkowo odbędzie się w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu, największej i najbardziej reprezentacyjnej w tym barokowym zabytku.

Niech kwitnie nadzieja w nas!

Miejmy nadzieję!… nie tę lichą, marną,
Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno
Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.

To fragment wiersza Adama Asnyka pt. „Miejmy nadzieję”, do którego muzykę skomponował w latach 80. Zbigniew Preisner. Wiersz polskiego poety stał się inspiracją dla organizatorów koncertu noworocznego. Całość muzycznego wydarzenia pt. „Niech kwitnie nadzieja w nas” zadedykowali bowiem medykom, którzy od początku trwania pandemii niezłomnie walczą o nasze zdrowie.

Niegdyś słowa wiersza Asnyka miały tchnąć nadzieję w serca Polaków po klęsce powstania styczniowego. Dziś, w trudnym czasie w jakim znalazł się cały świat, te same poetyckie wersy pozostają wciąż aktualne – mogą nieść pokrzepienie i siłę szczególnie tym, którzy stoją na pierwszej linii w walce z COVID-19 z poświęceniem angażując się w zapewnienie nam bezpieczeństwa.

Spotkajmy się na 22. Koncercie Noworocznym on-line

Wszystkich Państwa serdecznie zapraszam na koncert – mówi prezes Zarządu Swiss Krono Maciej Karnicki i podkreśla:
Dedykujemy go w głównej mierze medykom i wszystkim osobom, które walczą z pandemią.

Muzyczne widowisko, które poprowadzi Andrzej Poniedzielski, będzie transmitowane na żywo 29 stycznia od godz. 19:00, na kanale YouTube. Wirtualny przekaz pozwoli nieograniczonej liczbie widzów wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu artystycznym.

Już nie tylko mieszkańcy Żar czy Lubuszanie będą mogli czerpać duchową strawę z koncertowej muzyki. Wszak noworoczny event będzie można usłyszeć i zobaczyć w różnych zakątkach świata!

Link do koncertu dostępny jest w zakładce WYDARZENIA na profilu www.facebook.com/SwissKronoPolska oraz na kanale YouTube SWISS KRONO, pod tytułem „Niech kwitnie nadzieja w Nas”.

Wystąpią

Andrzej Lampert („Endi”) – wokalista, śpiewak operowy, kompozytor, autor tekstów, aranżer i współproducent muzyczny zespołu PIN. Od 2013 roku solista Opery Krakowskiej, koncertuje m.in. w Operze Śląskiej.

Anna Lasota – śpiewaczka operowa i musicalowa, sopranistka. Od 2008 roku jest wokalistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, od 2011 r. współpracuje z Barokową Orkiestrą Accademia dell’Arcadia w tym mieście.

Beata Rybotycka – aktorka i piosenkarka, zagrała w filmach, m.in. – „Lista Schindlera” czy „Diabeł”, serialach, choćby np. „M jak miłość”, występowała na różnych scenach teatralnych w Krakowie.

Jacek Wójcicki – aktor, śpiewak (tenor), muzyk. Występuje w teatrze, filmach, serialach, kabaretach. Wykonuje piosenki filmowe i serialowe („Szpital na perypetiach”, „Konie apokalipsy”, „Ostatni dzwonek”).

Kuba Badach – muzyk, kompozytor, wokalista, aranżer, producent muzyczny i dziennikarz Radia Nowy Świat. Od 1995 r. wokalista zespołu Poluzjanci, od 1999 – The Globetrotters, występuje też jako solista.

Zespół Michała Jurkiewicza – lider to wokalista, pianista, skrzypek, autor tekstów, producent muzyczny, piosenkarz, członek zespołu Grzegorza Turnaua.

Wideo

Materiał oryginalny: SWISS KRONO zaprasza na Koncert Noworoczny - Gazeta Lubuska

Dodaj ogłoszenie