Szpitalna roszada

  (w)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj w nowo budowanym szpitalu odbyła się oficjalna uroczystość otwarcia dwóch oddziałów. Neurochirurgii - przeniesionej do Węgrowa ze starych obiektów szpitala i nowo utworzonego oddziału Rehabilitacyjnego.
       Oddziały te wprawdzie funkcjonują już w nowych obiektach od kilku tygodni, o czym informowaliśmy Czytelników, a wczorajsza uroczystość była jedynie oficjalnym dopełnieniem ich otwarcia. 18-łóżkowym, nowym w strukturze grudziądzkiego Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. Biegańskiego, Oddziałem Rehabilitacyjnym kieruje dr Elżbieta Piśko. Oddział ten jest częścią kompleksu rehabilitacyjny, w skład którego wchodzą nowoczesne specjalistyczne gabinety zabiegowe poradni m.in. laseroterapii, krioterapii, magneto terapii, a także bieżni regulowanej czy chodnika do nauki chodzenia.
       Oddział Neurochirurgii w nowym szpitalu jest większy niż starych obiektach, dysponuje ponad 20 łóżkami i specjalistyczną salą operacyjną. Oddziałem kieruje dr Adam Zaborowski.
       W oficjalnej uroczystości uruchomienia tych oddziałów w nowo budowanym szpitalu uczestniczyli: poseł na Sejm Bogdan Derwich oraz przedstawiciele władz samorządowych miasta z Bożesławem Tafelskim, prezydentem Grudziądza i Małgorzatą Kufel, wiceprezydent odpowiedzialną w Zarządzie Miasta za funkcjonowanie służby zdrowia.
       

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo