Gazeta Pomorska

Sztafeta Służb Mundurowych Garnizonu Bydgoszcz z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości [zdjęcia]

Służby mundurowe  z garnizonu Bydgoszcz postanowiły uczcić  100-rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości sztafetą na  dystansie 5 x 2000 metrów.

Agnieszka Domka

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/59] Następne

Sztafeta Służb Mundurowych Garnizonu Bydgoszcz z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości [zdjęcia]

Służby mundurowe z garnizonu Bydgoszcz postanowiły uczcić 100-rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości sztafetą na dystansie 5 x 2000 metrów.

11 sztafet służb mundurowych, począwszy od policjantów, przez strażników granicznych, więziennych oraz żołnierzy i marynarzy rywalizowało o najwyższe laury (6 października 2018).

W sztafecie pobiegł również jeden obcokrajowiec - węgierski żołnierz z Centrum Eksperckiego Policji Wojskowych w Bydgoszczy oraz były żołnierz, a obecnie poseł - Paweł Szramka.

Impreza zorganizowano w ramach 3. edycji Maratonu Puszczy Bydgoskiej w pobliżu pomnika 51 pomordowanych przez Niemców bydgoszczan podczas "Krwawej niedzieli" w 1939 roku.

Inicjatorem i organizatorem sztafety byli: sekcja sportu 1. BLog, dziekan korpusu szeregowych zawodowych IWsp SZ i przedstawiciel mężów zaufania 1. BLog oraz starszy podoficer dowództwa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.

Obie męskie drużyny reprezentujące 1 Brygadę Logistyczną im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy stanęły na podium. Zaraz za nimi uplasowała się drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Trzecią lokatę wywalczyli żołnierze zespołu drugiego 1. BLog. Sztafeta żeńska 1. BLog zdobyła złoty medal.

Sztafetę zabezpieczali szeregowe i szeregowi zawodowi z 2. batalionu logistycznego oraz 1. batalionu dowodzenia i zabezpieczenia w Bydgoszczy. Pomagali wolontariuszom 3. edycji Maratonu Puszczy Bydgoskiej, m.in. rozbili obóz, wydawali grochówkę, regulowali ruch na trasach biegowych i dostarczyli prąd.

Polecamy