MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tajny raport z kontroli agencji towarzyskich

(go)
Jest już raport z kontroli agencji towarzyskich w naszym województwie. Tak ciekawy, że aż tajny.

- Dokładnie rzecz biorąc udało się skontrolować cztery agencje. Piąta zniknęła - mówi Paweł Skutecki, rzecznik kujawsko-pomorskiego wojewody.

Szczegóły raportu nie będą ujawnione. Dlaczego? - Planujemy kolejne kontrole i nie chcemy uprzedzać właścicieli agencji. Z raportu mogliby się dowiedzieć, co i w jakiej kolejności sprawdzają kontrolerzy - tłumaczy Skutecki.

W marcu, przed rozpoczęciem zmasowanego nalotu na agencje, on sam informował, że wezmą się za to policjanci, straż pożarna, urzędnicy skarbówki, sanepidu, inspekcji budowlanej i inspekcji pracy. Więc to żadna tajemnica.
Wszystko koordynować miał wojewoda - takie było zalecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Kontrole były skoordynowane - zapewnia Skutecki. - I pod względem prawnym dobrze przygotowane.

A czym się skończyło?
Ustaleniem, że jedna z wytypowanych do kontroli pięciu agencji już nie działa, w drugiej właściciel "samowolnie dokonał zmiany sposobu użytkowania obiektu". Co to znaczy?

- Naprawdę, szczegółów nie mogę podać. Tylko tyle powiem, że nigdzie nie natrafiono na rażące łamanie prawa, narkotyki, ani na osoby przetrzymywane wbrew ich woli - zdradza w końcu Skutecki.

- Nic niepokojącego nie było - potwierdza Jacek Krawczyk, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji. Ale sprawozdanie po kontroli musiało pójść do szefa zarządzania kryzysowego w urzędzie wojewódzkim. Tak samo, jak np. sprawozdanie z działań strażaków. Brygadier Ryszard Czaplewski mówi, co udało się ustalić: w jednej agencji były łatwo palne wykładziny na drodze ewakuacyjnej i, zdaje się, że drzwi były zbyt wąskie. W innej brakowało oświetlenia drogi ewakuacji.
Strażacy dali czas właścicielom agencji na poprawę - obiecują, że wybiorą się na kontrole sprawdzające.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska