Tak mieszka i żyje na co dzień księżna Monako - Charlene Grimaldi. Oto luksusowe wnętrza pałacu książęcego

jg
Pałac Książęcy w Monako jest oficjalną rezydencją rodziny książęcej. Zamieszkuje w nim księżna Charlene Grimaldi wraz z mężem, obecnym władcą, Albertem II oraz dziećmi - Gabriellą i Jacques'em. Pałac zbudowany jest w samym sercu księstwa, na zachodnim krańcu nadbrzeżnych skał, na tarasie wznoszącym się sześćdziesiąt metrów nad morzem. Oto jego luksusowe wnętrza.
Pałac Książęcy w Monako jest oficjalną rezydencją rodziny książęcej. Zamieszkuje w nim księżna Charlene Grimaldi wraz z mężem, obecnym władcą, Albertem II oraz dziećmi - Gabriellą i Jacques'em. Pałac zbudowany jest w samym sercu księstwa, na zachodnim krańcu nadbrzeżnych skał, na tarasie wznoszącym się sześćdziesiąt metrów nad morzem. Oto jego luksusowe wnętrza. pixabay
Pałac Książęcy w Monako jest oficjalną rezydencją rodziny książęcej. Zamieszkuje w nim księżna Charlene Grimaldi wraz z mężem, obecnym władcą, Albertem II oraz dziećmi - Gabriellą i Jacques'em. Pałac zbudowany jest w samym sercu księstwa, na zachodnim krańcu nadbrzeżnych skał, na tarasie wznoszącym się sześćdziesiąt metrów nad morzem. Oto jego luksusowe wnętrza.

Pałac Książęcy w Monako choć z wyglądu przypomina nowoczesne hollywoodzkie rezydencje, ma bardzo bogatą historię. Jego najstarsze części pochodzą z XIII wieku. Zabudowania południowe wzniesiono w XV i XVI wieku w stylu bliskim włoskiemu renesansowi. Bramę główną całą dobę pilnuje straż pałacowa - ponad 100 karabinierów odpowiada za ochronę budynku, księcia i jego rodziny.

Pałac Książęcy od ponad 700 lat jest siedzibą rodziny Grimaldich. Wewnątrz znajdują się między innymi Sala Tronowa, Galeria Herkulesa, prywatne rezydencje rodziny książęcej oraz biura administracyjne i zaplecze techniczne. Spora część pałacu jest dostępna dla turystów do zwiedzania.

Tak mieszka księżna Monako - Charlene Grimaldi. Oto luksusowe wnętrza pałacu książęcego

Zobacz na prywatnych zdjęciach, jak mieszka i żyje na co dzień księżna Monako wraz z Albertem II i dziećmi. Zobacz luksusowe wnętrza Pałacu Książęcego w sercu Monako - szczegóły w galerii.

To w tym pałacu wcześniej mieszkała sławna hollywoodzka aktorka Grace Kelly po ślubie z księciem Rainierem III, ojcem Alberta II.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup teraz

CENEO.PL

TK Lighting 2971

TK Lighting 2971

69,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Polska w czołówce Europy! Jest raport CBRE

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie