Emocjonujące derby w Kielcach. Remis lidera we Włoszczowie. Pretensje Sokoła

Mirosław ROLAK [email protected], Kamil MARKIEWICZ
Pogoń Staszów doznała pierwszej w tym sezonie porażki, przegrywając w Daleszycach ze Spartakusem. Bardzo ciekawe widowisko stworzyli sąsiedzi "zza miedzy" - Orlęta Kielce i Lubrzanka Kajetanów. Dużo pretensji do sędziego miała ekipa Sokola Rykoszyn po przegranym meczu z Alitem w Ożarowie.

Tomasz Rabiej, grający trener GKS Nowiny:

- Widać było w tym meczu, że spotkały się w nim zespoły godne siebie i miejsc zajmowanych w dolnej części tabeli. Spotkanie było bardzo słabe w wykonaniu obu drużyn. Do przerwy goście mieli trzy bardzo dobre sytuacje na zdobycie bramki, których nie wy-korzystali. Nasza gra układała się dobrze, ale tylko do 25 metra. Po przerwie mieliśmy przewagę, ale niestety, nie udało nam się strzelić bramki. Odbieram ten remis jak porażkę.

GKS Nowiny - ŁKS Georyt Łagów 0:0.
GKS: Barabach - Kułak, Ślefarski, Ołtuszyk, Rabiej - Po-rzucek (70 Kasprzyk), Pierzak, Stanek, Wojtasiński (60 Paź-dzior) - Góral (80 Chrabąszcz), Kołodziejczyk.
ŁKS: Dudek - Kowalski, Goraj, Ł. Dziarmaga, Kołbuc - Piotrowicz (85 D. Dziarmaga), Kamiński, Moćko, P. Wasik (70 Bąk) - W. Włodarczyk (75 Michalczyk), Jakubczyk (65 Okła).
Nida Pińczów - Wisła Sandomierz 0:1 (0:0) Tadeusz Krawiec 53.
Nida: Zyguła - Kempkiewicz, Sęk (73. Toboła), Szafraniec, Mika, Karasek (79. Gajda), Mika, Wilkus, Sobczyk, Baran (46. Biały), Gardynik.
Wisła: Kuśmierz - Warzocha (90. Zimoląg), Jankowski, Rzeszutek, Gołasa, Chorab, Chimera (75. Dziedzic), Adamczyk, Stępień (38. Krawiec), Kostrzewa, Michalski (65. Kiliański).
Jedyna bramka padła po zrzutce z autu Rzeszutka i strzale głową grającego trenera Wisły Tadeusza Krawca.

Partyzant Radoszyce - Unia Sędziszów 1:1 (1:1), Łukasz Grzybek 35 - Wojciech Zapalski 3.
Partyzant: Surma - Kołba, Cegieła, Komisarski, Brzoza, Mazur, Sardynia, Bednarek, Kos (63. Chiberski), Piróg (80. Podleski), Grzybek.
Unia: Rybiński - Cielebała, Huptyś, Krupa, Żebrowski, Bratek, Zapalski, Winiarski, Matelski (82. Surówka), Samburski.

Alit Ożarów - Sokół Rykoszyn 2:1 (1:1), Konrad Skwarliński 35, samobójcza 88 - Mateusz Kleszcz 38.
Trener Sokola Paweł Wijas miał dużo pretensji do sędziego, który, jego zdaniem, nie dostrzegł faulu na bramkarzu w 88. minucie, kiedy padła druga bramka dla gospodarzy.

Spartakus Daleszyce - Pogoń Staszów 2:0 (1:0), Michał Jeziorski z karnego 38, Tomasz Stefański 63.
Spartakus: Palka - R. Skrzypek, Stefański, Janaszek, Staniec, Mączka (70. Maciejski), K. Skrzypek, Jeziorski, Kraj (85. Kawiński), Brzozowski (71. Roter), Dziewięcki (89. Bęben).
Pogoń: Król - Sadłocha, Kula, Merchut, Misterkiewicz, Franus (68. K. Walasek), Dutka, Krakowiak (46. A. Walasek), Matyja, Kwiatek, Motyl (70. Bajur).
Pierwsza bramka padła po strzale z rzutu karnego. Tuż po przerwie goście mogli wyrównać, ale strzał Merchuta z rzutu karnego pięknie obronił Palka. Wynik meczu ustalił Stefański strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Orlęta Kielce - Lubrzanka Kajetanów 3:3 (1:2), Marcin Szyszka 11, Jakub Stachura 47, 82 - Michał Bracha 15 z karnego, 87, Łukasz Piotrowski 22.
Orlęta: Atria - Kundera, Dziubel, Pieniek, Wróblewski, Bakalarz (74. Pyrek), Kita, Niebudek (80. Pedrycz), Grudzień, Stachura, Szyszka (70. Bętkowski).
Lubrzanka: Żyła - Cedro, K. Bracha, Woszczycki, Jagodzki, B. Bracha (50.Janyst), Supierz, Arczewski, Lipski (80. Skrzyniarz), M. Bracha, Piotrowski,

Jak na derbowy mecz przystało, spotkanie sąsiadów zza miedzy było bardzo emocjonujące, a sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw prowadzili gospodarze, potem dwa gole strzelili gości, a po przerwie znowu dwa razy trafili do siatki rywali gracze Orląt. W Ostatnich minutach niezawodny Michał Bracha dał Lubrzance remis, a niewiele brakowało, by zapewnił gościom zwycięstwo, bo w doliczonym czasie gry trafił w słupek.

Czarni Połaniec - Piaskowianka Piaski 2:0 (0:0), Piotr Kamiński 78, Mirosław Kabata 85.
Czarni: Brzostowicz - Obierak (90. Sobierajski), Witek, Jasiński, Kabata, P. Cecot (46. Kościelny), Nowak, J. Cecot (75. Kosadka), Janowski, Gębalski, Kamiński (90. Drzazga).
Gospodarze posiadali ogromną przewagę i powinni wygrać wyżej. Byli jednak bardzo nieskuteczni i dopiero w końcówce meczu zdołali dwukrotnie pokonać defensywę Piaskowianki.

Hetman Włoszczowa - Sparta Kazimierza Wielka 1:1 (1:0), Marcin Jarmuda 38 z karnego - Marcin Adamczyk 3.
Hetman: Kowalski - G. Małek (80. Bąk), Stolarczyk, Wroński, M. Małek, Oduliński, Kozieł, Orzeł, Rosicki (90. Tkacz), Rajczykowski (88. Musiał), Jarmuda.
Sparta: Pałaszewski - Radziszewski, Mariusz Adamczyk (46. Sobura), Głąbicki (67. Wołowski), Baster, Owczarski (82. Gorgoń, Drame, Sane, Dudziński, Stępień, Marcin Adamczyk.

Od 24 lat Sparta Kazimierza Wielka nie wygrała meczu we Włoszczowe i nie udało się to też wczoraj. Goście rozpoczęli bardzo dobrze, bo już w 3 minucie, po błędzie włoszczowskiej defensywy, objęli prowadzenie. Wyrównał z rzutu karnego (w polu karnym został sfaulowany Orzeł) Marcin Jarmuda. Potem obydwie drużyny miały jeszcze kilka sytuacji (między innymi Rosicki trafili w słupek), ale wynik się nie zmienił.

Najlepsi strzelcy: 8 - Michał Bracha (Lubrzanka), 5 - Pape Dramé (Sparta), Przemysław Rzepa (Alit), Łukasz Orzeł (Het-man), 4 - Dominik Sobczyk (Nida), Łukasz Adamczyk (Wisła), Wojciech Zapalski (Unia).
W następnej kolejce, 8/9 października: Wisła - Sparta, Lubrzanka - Czarni, Unia - Alit, Piaskowianka - Nowiny, Pogoń - Orlęta, Nida - Partyzant, Sokół - Spartakus, Łagów - Hetman.