Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Takie dowcipy opowiada sztuczna inteligencja. Niektóre są szokujące, ale ostatni zwali cię z nóg

xavi
Niektóre suchary serwowane przez SI to naprawdę gruby kaliber. Zobaczcie szczegóły na kolejnych slajdach naszej galerii.
Niektóre suchary serwowane przez SI to naprawdę gruby kaliber. Zobaczcie szczegóły na kolejnych slajdach naszej galerii. Aneta Zurek / Polska Press
Przetestowaliśmy poczucie humoru sztucznej inteligencji. Niektóre żarty wydały nam się szokujące. Podobnie jak polityczna poprawność, którą ktoś naszpikował superinteligentnego potwora.

Sztuczna inteligencja - jak sama uprzedza - nie posiada poczucia humoru w takim sensie jak ludzie. Modele językowe takie jak Chat GPT opierają się na zaprogramowanej wiedzy i statystykach. Opracowują odpowiedzi, jednak nie mają emocji ani ludzkiego doświadczenia. SI nie potrafi rozpoznać i poczuć humoru tak jak ludzie. Może jedynie udawać, że rozumieją humor i odpowiadać na pytania związane z żartami na podstawie dostępnej jej wiedzy i statystyk.

Czy SI potrafi odróżniać dobre dowcipy od kiepskich? SI uczona na dużych zbiorach tekstów, posiada pewną wiedzę na temat tego, co ludzie uważają za zabawne. Może wskazywać na teksty, które często są uważane za zabawne, ale humor jest dla niej twardym orzechem do zgryzienia ze względu na swoją subiektywność. Przykłady prezentujemy w poniższej galerii.

Skąd się biorą dowcipy? Mają długie brody

Dobry dowcip jest mieszkanką niuansów kultury, polityki, codziennego życia oraz różnic kulturowych i językowych. Wymaga jednak bystrego obserwatora, który czerpie z osobistych doświadczeń i obserwacji. Dowcip zabawny i zwięzły sposób komentuje rzeczywistość. Dowcipy są często tworzone i rozpowszechniane przez komików, ale również przez zwykłych ludzi, którzy chcą dzielić się swoimi pomysłami i spojrzeniem na świat. Przed laty przeprowadzliśmy w redakcji śledztwo na temat pochodzenia dowcipów. Okazało się, że bardzo wiele z nich opowiadanych jest od stuleci (a nawet tysiącleci). Zmianiają się okoliczności i bohaterowie, ale sens pozostaje.

Ponury cenzor

W naszych rozmowach z Chatem GPT okazywało się, ze humor nie jest mocna stroną Sztucznej Inteligencji. Nie był to wieczór, w czasie którego zanosiliśmy się od śmiechu. Wręcz przeciwnie - zaniepokoiły nas poprawnościowe algorytmy, które na każdym kroku dawały o sobie znać. Narzędzie, pozbawione teoretycznie inteligencji, okazało się irytującym cenzorem. Co więcej - niekonsekwentnym i co rusz gubiącym się w niejasnych wytycznych algorytmu.

Czy komicy stracą pracę wskutek wykorzystania sztucznej inteligencji?

Czy w przyszłości będziemy kupować bilety na występy Sztucznej Inteligencji. Co ona sama o tym myśli?

Sztuczna inteligencja i automatyzacja nie zastąpią w pełni komików i innych artystów, ponieważ wiele elementów występów komicznych, takich jak emocje, nie może być zastąpionych przez maszyny. Z drugiej strony, sztuczna inteligencja może wprowadzać zmiany w branży rozrywkowej, na przykład poprzez automatyzację procesów produkcji lub dystrybucji treści rozrywkowych. W takim przypadku niektóre stanowiska w branży rozrywkowej mogą zostać zastąpione przez automatyzację, ale komicy i inni artyści raczej nie stracą pracy ze względu na wprowadzenie sztucznej inteligencji.

Oby.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska