Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Takie imiona są najczęściej używane jako hasła - lista. Oto lista haseł, których lepiej nie używać w internecie

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Takie imiona są najczęściej używane jako hasła. Oto najgorsze hasła w internecieEksperci NordPass postanowili sprawdzić, czy Polacy używają wciąż takich samych słabych haseł. Powstał zbiór 200 najpopularniejszych haseł według badań z 2021 r. Lista zawiera informacje o tym, ile razy dane hasło zostało użyte i ile czasu zajmie jego złamanie.Z badań wynika, że złamanie najczęściej używanego przez Polaków hasła zajmuje hakerom mniej niż sekundę! Okazuje się, że Polacy nagminnie używają jako haseł swoich imion, zdrobnień, nazw zespołów czy drużyn sportowych.Zobacz na kolejnych slajdach najpopularniejsze hasła zawierające imiona, używane przez Polaków w 2021 roku wraz z czasem potrzebnym hakerom na ich złamanie[/b]. Hasła zostały ułożone w kolejności alfabetycznej.Jeśli Twoje hasło jest na liście, lepiej natychmiast je zmień >>>>>Pełna lista 200 haseł dostępna jest na stronie NordPass KLIKNIJ TUTAJ
Takie imiona są najczęściej używane jako hasła. Oto najgorsze hasła w internecieEksperci NordPass postanowili sprawdzić, czy Polacy używają wciąż takich samych słabych haseł. Powstał zbiór 200 najpopularniejszych haseł według badań z 2021 r. Lista zawiera informacje o tym, ile razy dane hasło zostało użyte i ile czasu zajmie jego złamanie.Z badań wynika, że złamanie najczęściej używanego przez Polaków hasła zajmuje hakerom mniej niż sekundę! Okazuje się, że Polacy nagminnie używają jako haseł swoich imion, zdrobnień, nazw zespołów czy drużyn sportowych.Zobacz na kolejnych slajdach najpopularniejsze hasła zawierające imiona, używane przez Polaków w 2021 roku wraz z czasem potrzebnym hakerom na ich złamanie[/b]. Hasła zostały ułożone w kolejności alfabetycznej.Jeśli Twoje hasło jest na liście, lepiej natychmiast je zmień >>>>>Pełna lista 200 haseł dostępna jest na stronie NordPass KLIKNIJ TUTAJ pixabay.com
Hasła, jakich używamy di zabezpieczenia swoich kont w internecie, mają bardzo duże znaczenie. Z jednej strony powinny być łatwe do zapamiętania, a z drugiej na tyle silne, by stanowiły zabezpieczenie przed innymi użytkownikami. Wśród najczęściej używanych przez internautów haseł do kont w mediach społecznościowych, poczcie e-mail czy do bankowości internetowej są takie, które zawierają imiona. Okazuje się, że takie hasła są popularne a przez to najgorsze. Wiele osób używa haseł, których złamanie zajmuje hakerom kilka sekund. Oto lista imion, które są najczęściej używane jako hasła przez polskich internautów. Zobacz i jeśli ustawiłeś jedno z nich, lepiej szybko je zmień.

Takie są najgorsze hasła w internecie

Dobre hasło ma ułatwić nam dostęp do własnych kont i stron w internecie, ale równocześnie ma być dobrym zabezpieczeniem przed innymi użytkownikami i przed hakerami. Wiele osób korzysta jednak z haseł, których złamanie zajmuje hakerom kilka sekund.

Eksperci NordPass postanowili sprawdzić, czy Polacy używają wciąż takich samych słabych haseł. Powstał zbiór 200 najpopularniejszych haseł według badań z 2021 r. Lista zawiera informacje o tym, ile razy dane hasło zostało użyte i ile czasu zajmie jego złamanie.

Z badań wynika, że złamanie najczęściej używanego przez Polaków hasła zajmuje hakerom mniej niż sekundę!

Takie imiona są najczęściej używane jako hasła - lista

Lista najgorszych haseł została opracowana we współpracy z niezależnymi badaczami specjalizującymi się w badaniu incydentów cyberbezpieczeństwa. Zobacz najpopularniejsze hasła zawierające imiona, używane przez Polaków w 2021 roku wraz z czasem potrzebnym hakerom na ich złamanie. Szczegóły poznasz w poniższej galerii:

Jakie hasło ustawić w internecie?

Okazuje się, że Polacy nagminnie używają jako haseł swoich imion, zdrobnień, nazw zespołów czy drużyn sportowych. Jakie powinno więc być to "dobre" hasło? Jeden ze sposobów to ułożenie go na podstawie np. ulubionego zdania z piosenki lub wiersza.

Piotr Zalewski z Google podpowiada następujący przykład: - Ze zdania "Stoi na stacji lokomotywa" wybieramy tylko pierwsze litery słów. Powstaje nam snsl. Teraz już tylko wystarczy zmienić pierwszą literę na wielką i takie hasło na pewno będzie silniejsze niż qwerty.

Wybierając hasło, które zabezpiecza nasze konta pocztowe, bankowe, ale także na portalach społecznościowych, warto używać tzw. haseł silnych, w których znajdują się zarówno litery (małe i duże), cyfry i znaki specjalne. To oczywiście nie zagwarantuje 100% bezpieczeństwa naszym danym, ale z pewnością opóźni włamanie do kont.

Pełna lista 200 haseł dostępna jest na stronie NordPass - KLIKNIJ TUTAJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska