Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Takie rośliny są trujące dla kotów. Trzeba uważać na nie w domu, a także w gospodarstwie rolnym

Kazimierz Król
Jeśli jesteś posiadaczem kota, z pewnością wiesz jak ważnym uzupełnieniem jego diety są rośliny zielone. Kiedy nie mają dostępu do trawy, zaczynają poszukiwać jej zamienników. Ich łupem padają najczęściej rośliny doniczkowe z długimi łodygami i drobnymi liśćmi, które dla wielu kotów są niezwykle atrakcyjne.Nie wszystkie rośliny są jednak pożyteczne – niektóre są toksyczne, a ich zjedzenie może prowadzić do zatrucia, a nawet śmierci pupila. W naszym zestawieniu dowiesz się więcej na temat szkodliwych dla kotów roślin doniczkowych, poznasz objawy zatrucia, a także sposoby pomocy. Zobacz szczegóły na kolejnych slajdach naszej galerii.
Jeśli jesteś posiadaczem kota, z pewnością wiesz jak ważnym uzupełnieniem jego diety są rośliny zielone. Kiedy nie mają dostępu do trawy, zaczynają poszukiwać jej zamienników. Ich łupem padają najczęściej rośliny doniczkowe z długimi łodygami i drobnymi liśćmi, które dla wielu kotów są niezwykle atrakcyjne.Nie wszystkie rośliny są jednak pożyteczne – niektóre są toksyczne, a ich zjedzenie może prowadzić do zatrucia, a nawet śmierci pupila. W naszym zestawieniu dowiesz się więcej na temat szkodliwych dla kotów roślin doniczkowych, poznasz objawy zatrucia, a także sposoby pomocy. Zobacz szczegóły na kolejnych slajdach naszej galerii. Pixabay
Jeśli jesteś posiadaczem kota, z pewnością wiesz jak ważnym uzupełnieniem jego diety są rośliny zielone. Kiedy nie mają dostępu do trawy, zaczynają poszukiwać jej zamienników. Ich łupem padają najczęściej rośliny doniczkowe z długimi łodygami i drobnymi liśćmi, które dla wielu kotów są niezwykle atrakcyjne.

Takie rośliny są trujące dla kotów. Na niektóre trzeba bardzo uważać!

Nie wszystkie rośliny są jednak pożyteczne – niektóre są toksyczne, a ich zjedzenie może prowadzić do zatrucia, a nawet śmierci pupila. W naszym zestawieniu dowiesz się więcej na temat szkodliwych dla kotów roślin doniczkowych, poznasz objawy zatrucia, a także sposoby pomocy. Zobacz szczegóły w poniższej galerii.

W przypadku zatrucia reakcja powinna być natychmiastowa. Jeśli podejrzewasz, że pupil zjadł trującą roślinę, niezwłocznie udaj się do lecznicy weterynaryjnej, nawet jeśli nie pojawiły się jeszcze ostre objawy. Im szybsza będzie reakcja, tym większa szansa, że lekarzowi uda się usunąć truciznę z organizmu.

Postaraj się zidentyfikować roślinę, którą zjadł kot, aby jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie. Jeśli nie jesteś w stanie od razu zawieźć zwierzęcia do lecznicy, podejmij pierwsze działania już w domu. Aby wywołać wymioty, lekarze zalecają podanie do pyszczka kota 1-2ml wody utlenionej na kilogram masy ciała. W przypadku braku pożądanej reakcji, należy podać dawkę ponownie. Działanie to należy wykonać maksymalnie do 3 godzin po połknięciu przez pupila trującej rośliny – po upływie dłuższego czasu taka czynność nie ma już sensu. Prowokowanie wymiotów nie jest jednak wskazane w przypadku spożycia przez kota difenbachii. Zakaz ten dotyczy także zwierząt nieprzytomnych, z zaburzeniami świadomości i problemami z oddychaniem.

Szczegóły na kolejnych zdjęciach >>>>Zobaczcie które rośliny są niebezpieczne dla psa i kota i dlaczego.

Te rośliny domowe są trujące dla zwierząt. Są szczególnie ni...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska