1/14 Zamknij

Emerytury bez podatku, a także kilkukrotny wzrost kwoty wolnej od podatku zapowiada rząd w ramach rozwiązań Nowego Ładu. Gotowego projektu rozwiązań,

123 RF

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Następne

Emerytury bez podatku, a także kilkukrotny wzrost kwoty wolnej od podatku zapowiada rząd w ramach rozwiązań Nowego Ładu. Gotowego projektu rozwiązań, które planuje wprowadzić jeszcze nie ma, ale dyskusja już trwa. Wyliczamy, ile mogłoby wynosić emerytury bez podatku, gdyby wprowadzono je w tej chwili.

Emeryci nie byliby pierwszą grupą, która nie płaciłaby podatków. Od sierpnia 2019 roku nie płacą podatku młodzi, zatrudnieni na umowę o pracę lub umowę zlecenie. Kolejną grupą, która miałaby nie płacić podatku są emeryci. Podobne rozwiązanie już w 2018 roku zaproponował PSL.

Wyliczyliśmy, ile teraz wynosiłyby emerytury, gdyby odjąć z nich podatek. Trzeba jednak pamiętać, że wyłączenie podatków to nie jedyna zmiana, która dotyczyć będzie emerytów w 2022 roku. W marcu nastąpi przecież bowiem kolejna waloryzacja świadczeń, ale dokładnych danych jeszcze nie znamy.

Propozycja emerytur bez podatku powraca w ramach zapowiadanego przez rząd Nowego Ładu. Możliwe, że emerytury bez podatku wprowadzone zostałyby już na początku 2022 roku. Ile wynosiłby emerytury bez podatku w tej chwili? Zobacz wyliczenia w dalszej części galerii.

Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. W ten sposób poznasz kolejne wyliczenia. Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy