Elektryczny zespół trakcyjny Elf i tramwaj Swing - te pojazdy z bydgoskiej Pesy zgromadziły na targach w Berlinie tłumy widzów.

Mający właśnie w stolicy Niemiec swoją światową premierę Elf, został uroczyście odsłonięty przez marszałka województwa śląskiego Bogusława Śmigielskiego i prezesa Pesy Tomasza Zaboklickiego.

Współgospodarzom tej prezentacji towarzyszyły elfiki, od początku targów wzbudzające sympatię zwiedzających.

Największe zainteresowanie dotyczyło jednak tego najważniejszego elfa - niskopodłogowego, elektrycznego pojazdu wyprodukowanego dla Śląska, do którego zwiedzania PESA zaprosiła gości Innotrans 2010.

Photobucket

Znany już mieszkańcom Warszawy, a niebawem także Gdańska i Szczecina - Swing również spodobał się tysiącom zwiedzających.

Właśnie przy tym tramwaju z Pesy   mogli oni zrelaksować się przy swingowej muzyce inspirowanej utworami Chopina i innych kompozytorów, a wykonywanej w swingowych rytmach przez trio w składzie: Filip Wojciechowski (pianino), Paweł Pańta (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja).

W ciągu dwóch targowych dni (21-22 września) (eksportowi polscy muzycy (reprezentowali w tym roku nasz kraj na EXPO 2010 w Szanghaju) wystąpili w sześciu mini-recitalach w scenerii wysokiej technologii niskopodłogowego, klimatyzowanego Swinga.

Photobucket

Czytaj też: Berlin. Tutaj odbędzie się światowa premiera Elfa. Kibice z całej Europy pojadą Swingiem - to tramwaje z bydgoskiej Pesy!