Tauron I Liga: BKS Visła Bydgoszcz - LUK Politechnika Lublin [zdjęcia, relacja]

Dariusz Knopik
Siatkarze Visły (białe koszulki) i Politechniki stworzyli świetne widowisko
Siatkarze Visły (białe koszulki) i Politechniki stworzyli świetne widowisko Arkadiusz Wojtasiewicz
W zaległym meczu 15. kolejki Tauron I Ligi BKS Visła Bydgoszcz wygrywa z LUK Politechniką Lublin po pięciosetowym boju.

BKS VISŁA BYDGOSZCZ - LUK POLITECHNIKA LUBLIN 3:2
Sety: 25:22, 25:20, 20:25, 21:25, 15:5
BKS VISŁA: Łaba 11, Marcyniak 12, Karpiński 23, Galabov 17, Gałązka 8, Masny 4, Bonisławski (libero) oraz Kaźmierczak, Kosiba 4.
LUK POLITECHNIKA: Rusin 13, Sobala 9, Pająk 7, Wachnik 3, Stajer 12, Goss 14, Cabaj (libero), Majstorović (libero) oraz Mehić 9, Durski, Szeliga.

Dla bydgoszczan to był mecz, który musieli wygrać, by zachować szansę na zajęcie pierwszej lokaty po rundzie zasadniczej, co skutkuje przewagą swojego boiska w fazie play off.

To było bardzo dobre spotkanie, godne meczu na szczycie, w którym zagrały drugi z trzecim zespołem. Obie ekipy zaprezentowały siatkówkę na wysokim poziomie, dużo było wymian, mocnych ataków i efektownych obron.

O zwycięstwie w pierwszym secie zdecydowały udane zagrywki Janusza Gałązki. Visła objęła prowadzenie 10:7 i mimo zaciekłych ataków rywali utrzymali przewagę.

Jeszcze lepiej prezentowali się w drugiej odsłonie, w której kontrolowali wydarzenia.

W trzeciej partii przytrafił się miejscowym słabszy fragment w przyjęciu i przegrywali 11:14. Niestety, tych strat nie odrobili.

Taki sam przebieg miał czwarty set. Znowu w kluczowych momentach nie radzili sobie z zagrywką Grzegorza Pająka. I doszło do tie breaku.

W nim zdecydowanie dominowali bydgoscy siatkarze, którzy zagrali świetnie. Prowadzili 3:0, 5:1, 11:3.

Visła po tym meczu zajmuje lokatę. Do prowadzącego BBTS Bielsko-Biała traci 10 punktów. Z kolei do drugich lublinian mają cztery „oczka” straty. Jednak mają też rozegrane o jedno spotkanie mniej.

Bydgoszczanie kolejny mecz rozegrają w sobotę. Wtedy podejmą Krispol Września.