Taxus na deskach. Fuks wyprzedził Cisa i goni lidera

Piotr Pubanz
Piłkarze z Wielowicza są o krok od tytułu mistrza jesieni.
Piłkarze z Wielowicza są o krok od tytułu mistrza jesieni. Piotr Pubanz
Sporo ciekawych rzeczy działo się na piłkarskich boiskach B-klasy w ostatniej kolejce rundy jesiennej. Do prawdziwego nokautu doszło w Dąbrowie Chełmińskiej, gdzie miejscowy LKS, lider tabeli zdemolował outsidera z Komierowa.

Wynik 17:1 (6:0) jest niespotykany na tym szczeblu rozgrywek. Gościom już do przerwy odechciało się gry, co skrzętnie wykorzystali w drugich 45 minutach miejscowi.

Ciekawie było w meczach innych czołowych ekip B-klasy. Wicelider Cis Cekcyn, jak przewidywaliśmy, miał spore problemy w Skarpie, przegrywając ostatecznie z miejscowymi 2:4. Z porażki tej skorzystali gracze Fuksa Wielowicz. Pewnie ograli oni silnego Łokietka Wierzchucin Królewski i plasują się już za plecami lidera. „Fuksiarze” mają w zanadrzu jeszcze do rozegrania zaległy mecz z….Taxusem, tak więc najprawdopodobniej to oni zostaną mistrzem jesieni. W ostatniej jesiennej kolejce wygrane zanotowały też drużyny Gwiazdy Sypniewo, rezerwy Gromu Więcbork i TKP Tuchola.

Wyniki 13. kolejki:
Victoria - TKP 0:2 (Nelke, Dąbrowski), Grom – Kęsowo 2:0 (Kosmela, Niemczyk), Skarpa - Cis 4:2 (Murawski 2, Pyrc, Warmiński – Krajna, Hoffmann), Fuks - Łokietek 3:0 (Koniszewski 2, Grochowski), Gwiazda – Kamionka 6:2 (Wilczek 3, Pyszka, Draber, Brączyk – Nawrocki, Sowiński), Dąbrowa – Taxus 17:1.

1. LKS Dąbrowa 12 30 46-13
2. Fuks Wielowicz 11 28 36-14
3. Cis Cekcyn 12 27 42-19
4. KS Skarpa 11 22 39-25
5. Gwiazda Sypniewo 12 22 28-20
6. Łokietek Wierzchucin 12 19 40-28
7. Grom II Więcbork 12 15 22-28
8. LKS Kęsowo 12 13 23-38