Zamknij

Gazeta Pomorska

Te smartfony są najbardziej podatne na jailbreak. Zobacz, czy masz jeden z tych telefonów!

Masz jeden z tych modeli smartfonów? Uważaj! Okazuje się, że setki milionów modeli iPhonów są podatne na tzw. jailbreak. Najbardziej zagrożonych jest

pixabay.com

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [4/11] Poprzednie Następne

Te smartfony są najbardziej podatne na jailbreak! Masz jeden z tych modeli telefonów? Uważaj!

Masz jeden z tych modeli smartfonów? Uważaj! Okazuje się, że setki milionów modeli iPhonów są podatne na tzw. jailbreak. Najbardziej zagrożonych jest 9 modeli telefonów. Zobacz listę!

Czytaj koniecznie: Ostrzeżenie Google! Masz te aplikacje w swoim telefonie? Koniecznie je odinstaluj

Modele iPhone'ów produkowane od 2011 do 2017 są podatne na tzw. jailbreak. Można go wykonać na setkach milionach iPhone'ów i nie da się tego naprawić żadną aktualizacją.

Żeby wykorzystać podatność telefonu na jailbreak, musi on być połączony kablem z laptopem, jednak zgubiony telefon może zostać odblokowany bez wiedzy właściciela.

Jak podaje INNPoland, o podatności poinformował na Twitterze użytkownik axiOmX. Podatność nazwano checkm8, a dotyczy pamięci ROM - tylko do odczytu, stąd nie do naprawienia.

Jailbreak - co to znaczy? Jailbreak to proces usuwania ograniczeń narzuconych przez Apple na urządzenia działające pod tym systemem poprzez używanie własnych jąder systemu. Dotyczy to urządzeń iPhone, iPod touch, iPad i Apple TV. Innymi słowy, to usunięcie systemowych ograniczeń nałożonych na producenta, by zapewnić dany poziom bezpieczeństwa.

Jailbreak w USA jest legalny, w Europie zaś w większości przypadków skutkuje utratą gwarancji producenta czy sprzedawcy.

Jeśli masz któryś z tych dziewięciu modeli telefonów, uważaj! Listę zagrożonych modeli znajdziesz na kolejnych slajdach >>>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy