Zamknij

Gazeta Pomorska

Teatr Bez (pre)Tekstu z Poznania zwycięzcą inowrocławskiej "Arlekinady"

Już wszystko wiadomo. Zwycięzcą jubileuszowego XV Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych "Arlekinada" w Inowrocławiu został

Dominik Fijałkowski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/26] Następne

Już wszystko wiadomo. Zwycięzcą jubileuszowego XV Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych "Arlekinada" w Inowrocławiu został Teatr Bez (pre)Tekstu z I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wystawił on spektakl "Scenki rodzajowe" w reżyserii Wiesławy Wójcik i Anny Rozmianiec.

Drugą nagrodę jury pod przewodnictwem Soni Bohosiewicz, którą wspierali Łukasz Maciejewski i Jerzy Rochowiak, przyznało Teatrowi "Cyk" z Gminnego Ośrodka Kultury "Sokół" w Czerwonaku za sztukę "Mój niepokój ma przy sobie broń" w reż. Anny Rozmianiec.

Trzecia nagroda pojechała do Lubartowa razem z Teatrem "Trupa" z Powiatowego Domu Kultury, który wystawił "Męczeństwo Piotra Ohey'a" w reżyserii Jolanty Tomasiewicz.

Najlepszym reżyserem festiwalu została Anna Rozmianiec, najlepszą aktorką - Kornelia Niziołek z Teatru Trupa w Toruniu, a najlepszym aktorem - Michał Szudrowicz z Teatru Bez
(pre)Tekstu.

W trakcie gali specjalne podziękowania złożono Elżbiecie Piniewskiej, twórczyni "Arlekinady".

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy