Teatr "Nasz" wykorzystuje swoją szansę

  Teatr "Nasz" wykorzystuje swoją szansę

  Łukasz Daniewski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Teatr "Nasz" wykorzystuje swoją szansę

  ©fot. internet

  Młodzi włocławianie dzięki Unii Europejskiej realizują swoje marzenia.
  Teatr "Nasz" wykorzystuje swoją szansę

  ©fot. internet

  Jedno z najgłośniejszych w ostatnim czasie włocławskich przedsięwzięć kulturalnych - serial "Magiczni", realizowane jest dzięki unijnemu funduszowi.


  - W grudniu dostaliśmy pieniądze z programu "Młodzież" na realizację dziesięciu odcinków "Magicznych" - mówi Sylwia Czerwińska-Modrzejewska, szefowa Teatru "Nasz". - Projekt, na który otrzymaliśmy ponad dwadzieścia tysięcy złotych, zostanie zakończony w czerwcu. Jak dodaje, pozyskane pieniądze to jednak tylko część budżetu serialu, pozostałą część musieli zdobyć z innych źródeł.


  Tematem zgłoszonego projektu jest "działanie młodzieży z mniejszymi szansami w nowym środowisku oraz tworzenie własnej rzeczywistości" . Jednym z jego celów jest aktywne zaangażowanie młodych ludzi ze społeczności lokalnej i nie tylko. Twórcy stowarzyszenia chcą dotrzeć do ludzi im podobnych, wrażliwych na piękno i sztukę. Przedstawić im możliwości życiowe i pokazać, że także oni mogą zrobić coś unikalnego i ciekawego w życiu.


  Ponadto w ramach innych, obecnie realizowanych projektów, stowarzyszenie zaprasza chętnych do współpracy na zasadzie wolontariatu. Jego celem jest zwiększenie możliwości działania Teatru "Nasz" na rzecz rozwoju lokalnej kultury, a dla młodzieży, studentów i innych osób szansą na zdobycie wielu nowych umiejętności z zakresu organizacji i zarządzania kulturą.


  Aktualnie prowadzone są projekty m.in. z zakresu produkcji filmowej i teatralnej, a także wystawiania spektakli profilaktycznych dla młodzieży. Organizowane są też warsztaty teatralne dla osób niepełnosprawnych.


  Kontakt ze stowarzyszeniem na stronie internetowej: www. nasz.com.pl/wolontariat.  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej