Testy na obecność koronawirusa SARS-Cov-2 dla osób indywidualnych i firm z terenu Bydgoszczy i okolic

Materiał informacyjny MEDYCZNE LABORATORIA DIAGNOSTYCZNE INVICTA
Punkt go-thru, w którym można wykonać testy na obecność koronawirusa znajduje się w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 109. Testy wykonywane są metodą molekularną przez Medyczne Laboratorium Diagnostyczne INVICTA. Koszt jednostkowego testu wraz z zaświadczeniem o wyniku w języku angielskim wynosi 330 zł.

- Medyczne Laboratorium Diagnostyczne INVICTA jest w stanie wykonać aż do 8 tysięcy badań na koronawirusa w ciągu doby. Równocześnie zapewniamy jedną z najniższych cen na rynku. Do punktu można przyjechać autem lub przyjść pieszo o wybranej przez siebie godzinie. Rejestracja oraz terminy dostępne są na stronie www.testujemy.org. Cały proces rejestracji i płatność za badanie odbywa się zdalnie, za pomocą formularza znajdującego się na stronie. Wynik jest dostępny on-line na platformie medipoint.pl już po 24-36h. Wystawiamy również zaświadczenia o ujemnym wyniku w języku angielskimmówi Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy, kierownik ds. Komunikacji i PR, INVICTA.

Przebieg badania

Badanie ze wszystkimi formalnościami trwa niespełna 5 minut. Polega ono na pobraniu wymazu z gardła i z nosa przy użyciu specjalnego zestawu pobraniowego, który dezaktywuje wirusa w probówce i utrwala jego RNA. W efekcie do laboratorium trafia już bezpieczny materiał. Następnie przeprowadzany jest test molekularny, w oparciu o metodę RT-PCR. W tym czasie próbka kontrolowana jest kilkukrotnie.

- Badanie charakteryzuje się wysoką precyzją. W INVICTA opracowaliśmy nasz autorski zestaw pobraniowy. Jest to nasza kolejna innowacja. Testy przeprowadzane są w 7 miastach w Polsce: Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu oraz w Bydgoszczydodaje Agnieszka Staniszewska.

Dla kogo badanie

Wykonanie testu zaleca się osobom, które m.in. przygotowują się do zabiegu lub operacji, potrzebują potwierdzenia braku infekcji przed powrotem do pracy lub wylotem na wakacje, miały kontakt z osobą, która ma objawy lub u której wykryto zakażenie SARS-CoV-2. Badanie jest też szczególnie ważne u osób, które z uwagi na wykonywany zawód mają kontakt z wieloma osobami i są narażone na ryzyko infekcji oraz zaobserwowały u siebie niepokojące objawy.

Znaczna grupa osób, które zgłaszają się do punktów pobrań to te, które miały kontakt z osobą mającą objawy lub u której wykryto zakażenie SARS-CoV-2. Warto podkreślić, że jesteśmy największym prywatnym laboratorium genetycznym na Pomorzu. Mamy 15 lat doświadczenia, a nasz zespół to 70 wysoko wykwalifikowanych ekspertów, naukowców oraz specjalistów. W związku z dużą przepustowością laboratorium, nasi pacjenci oraz partnerzy biznesowi mogą być pewni, że cały proces przebiega bardzo sprawnie. Dodatkowo, nasze punkty pobrań ulokowane są na świeżym powietrzu, a pacjenci umawiani w odpowiednich odstępach czasowych, co minimalizuje ryzyko transmisji wirusa między pacjentamidodaje Agnieszka Staniszewska.

Niezbędne informacje, a także rejestracja on-line dostępne są na stronie: https://testujemy.org/