Tłok na szczycie B klasy

Piotr Pubanz
Kamil Jeliński (z lewej) ustrzelił w Więcborku dublet.
Kamil Jeliński (z lewej) ustrzelił w Więcborku dublet. Piotr Pubanz
Aż trzy ekipy z takim samym bilansem punktowym otwierają tabelę grupy 1 B klasy. Nadal lideruje LKS Kęsowo, które jednak zanotowało wpadkę, remisując na własnym boisku z Taxusem Komierowo. Kęsowianie tym samym zostali dogonieni przez Sokoła Nowy Dwór i beniaminka LZS Piaseczno.

Ci ostatni grali w niedzielę w Więcborku z rezerwami Gromu, kibiców nie brakowało, zwłaszcza tych z Piaseczna, a i emocji było sporo. Ostatecznie goście po dwóch trafieniach niezawodnego Kamila Jelińskiego pokonali gospodarzy 2:1. Z kolei wspomniani wcześniej kęsowianie, jeszcze na 20 minut przed końcem meczu prowadzili 3:1 i w ciągu 3 minut pozwolili rywalom doprowadzić do wyrównania. Na pochwały z regionalnych ekip zasługuje z pewnością po weekendowej kolejce sypniewska Gwiazda, która w Mroczy rozbiła Tarpana. Hat trickiem w tym meczu popisał się Krystian Pyszka. W grupie 2. regionalne ekipy nie wywalczyły punktów. Niespodziewany lider Victoria Śliwice zdecydowanie uległ w Osiu Gromowi, a Cis Cekcyn niespodziewanie przegrał na własnym boisku z Wisłą Gruczno.

Grupa 1 – 4. kolejka: Grom – Piaseczno 2:0 (Cyran – Jeliński 2), Kęsowo – Taxus 3:3 (A.Weltrowski, B.Weltrowski, Szylke – Hałas, Janke, Łodziński), Victoria – Skarpa 3:2 (Lubiewski, Tkaczyk, Weinert – Murawski, Hernik), Tarpan – Gwiazda 0:4 (Pyszka 3, Łański), TKP – Łokietek 2:6 (Głomski, Rembisz – Lazarek 2, Mroziński, Szumotalski, Wałęga, Sobczak), Fuks – Sokół 0:3 (Chodur, Popa, Gwizdała).

12. Tarpan Mrocza 4 0 3-14

Grupa 2 – 4. kolejka: Cis – Wisła 1:2 (Kamiński – Stasiak, Cosban-Woytycha), Grom – Victoria 3:0, Zryw – GLKS 2:2, Czarni – LKS 4:0, Gwiazda – Ułani 1:3, Tęcza – Struga 2:1.

1. Tęcza Wiąg 4 12 12-5
2. Victoria Śliwice 4 9 10-6
3. GLKS Osielsko 4 8 13-2
4. Czarni Lniano 4 7 13-7
5. Ułani Dragacz 4 7 10-8
6. LKS Dąbrowa Chełm. 4 7 8-5
7. Grom Osie 4 6 13-8
8. Zryw Wielki Lubień 4 4 7-9