Top 5 kanałów na YouTube do nauki śpiewu

Materiał informacyjny Buki
Z całą pewnością niewiele ludzi nie lubi śpiewać – większość z nas wykonuje najróżniejsze utwory czy to hobbistycznie – pod prysznicem lub w gronie bliskich, jak i zawodowo, czyniąc z muzyki swoją pracę. Wiele osób ze szczerym i życzliwym podziwem śledzi poczynania śpiewaków reprezentujących najróżniejsze style i skupiających się na określonych gatunkach muzyki. W obecnych czasach powszechnej dostępności do Internetu, nie ma żadnego problemu, ażeby rozwijać swoje umiejętności wokalne. Można tego dokonać chociażby przy wykorzystaniu serwisu YouTube, na którym jest naprawdę dużo kanałów o tej tematyce. W niniejszym artykule przedstawimy 5 naszym zdaniem najlepszych z nich.

1. Śpiewaj świadomie

Polski kanał posiadający ponad 80 tysięcy subskrybentów oferuje ogromną ilość krótkich filmików z niezwykle ciekawymi i pomocnymi wskazówkami. Niejednemu z pewnością pomógł polepszyć swoje możliwości w zakresie emisji głosu. Mamy wielką nadzieję, że niejednemu również pomoże, bo nie zapowiada się, ażeby kanał miał zostać zamknięty! Nauka śpiewu z Śpiewaj świadomie jest prowadzona przez naszych rodaków, w związku z czym nie ma problemu ze zrozumieniem, o co im chodzi.

2. Eric Arceneaux

O powyższym wokaliście można śmiało powiedzieć, że doskonale wie co robi i potrafi wprost wycisnąć ze swoich uczniów (których jest niemało, bo ponad 800 tysięcy) co w nich drzemie najgłębiej. Trzeba przyznać, że lekcje są wymagające, jednak warto z nich korzystać, bo prawdopodobnie najlepiej ukazują w jaki sposób chociażby zwiększyć zakres swego głosu.

3. Akademia Śpiewu

Akademia Śpiewu z Chorzowa tworzy i udostępnia filmiki obrazujące profesjonalne lekcje wokalne. Nauczyciele są wybitnymi profesjonalistami w swoich dziedzinach i z łatwością przekazują nabytą w ciągu wielu lat kariery muzycznej wiedzę. Niezwykle ciekawe są w szczególności filmiki przedstawiające, jak wyglądają ćwiczenia emisji głosu na profesjonalnym poziomie.

4. SingWise

Zagraniczny kanał cieszący się dużym zainteresowaniem, prowadzony przez zawodową nauczycielkę śpiewu Karyn O’Connor. Publikowane filmiki obejmują niezwykle różnorodną tematykę, przede wszystkim jednak skupiając się na praktycznych ćwiczeniach wokalnych, z dnia na dzień polepszających umiejętności muzyków.

Felicia Ricci

Powyższa wokalistka udostępnia interesujące filmiki, na których prezentuje niezwykle ciekawe i rozwijające ćwiczenia praktyczne. Dodatkowo pomaga swojej publiczności opanować nawet te bardziej specjalistyczne i skomplikowane techniki śpiewu. Dlatego też kanał Felicii może okazać się trampoliną do fantastycznej kariery nawet dla już dobrze wyszkolonych, aczkolwiek jeszcze nie do końca odkrytych talentów.

Podsumowanie

Wskazane powyżej kanały z całą pewnością pozwolą każdemu podszkolić swoje umiejętności wokalne. Niezależnie zresztą od tego, czy macie zamiar śpiewać najbliższym na ogniskach lub imprezach rodzinnych, czy też pragniecie wystartować w programach telewizyjnych pokroju Szansa na Sukces, czy też The Voice of Poland. Jak to jednak bywa z każdą dziedziną, niezależnie od umiejętności wrodzonych, przede wszystkim istotna jest silna wola i duża doza determinacji. Z pomocą odpowiednich nauczycieli – chociażby przedstawionych powyżej – z pewnością i tak uda się rozwinąć umiejętności wokalne. Może nie uda się zrobić światowej kariery i osiągnąć sławy na miarę U2 lub Eda Sheerana, ale z pewnością rodzina nagrodzi wykonanie popularnego utworu podczas spotkania gromkimi i szczerymi brawami!

Dodaj ogłoszenie