0 1 połowa

Ajax Amsterdam

1

1 1 połowa

• Ajax Amsterdam zdecydowanie bliżej finału Ligi Mistrzów! Holendrzy na stadionie Tottenhamu wywalczyli zwycięstwo 1:0, a gola na wagę wygranej strzelił Donny van de Beek. W drugiej połowie Tottenham częściej atakował, lecz nie miał stuprocentowych okazji na wyrównanie. Ajax mógł wygrać nawet wyżej, David Neres trafił jednak w słupek. Już jutro drugi półfinał, a za osiem dni rewanż w Amsterdamie. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Ajax wygrywa w Londynie 1:0!

• Tadić mądrze utrzymał się przy piłce i dał się sfaulować.

• Lucas nieczysto uderzył sprzed pola karnego. Od bramki wznowi grę Onana.

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Alli zgrywał piłkę w polu karnym, z problemami wybijają piłkę obrońcy Ajaksu.

• Dośrodkowanie Alliego z prawej strony zablokowane. Coraz mniej czasu na wywalczenie choćby remisu ma Tottenham.

• Schodzi z boiska Hakim Ziyech. Zastępuje go Klaas Jan Huntelaar.

• Dobra akcja Ajaksu, Veltman dośrodkowywał w kierunku Neresa, ale wybili piłkę obrońcy Tottenhamu.

• Gracze Ajaksu wybijają piłkę po kolejnych dośrodkowaniach. Całym zespołem bronią się goście.

• Dośrodkował w pole karne Eriksen, główkował Llorente, lecz piłka przeszła nad poprzeczką.

• Van de Beek faulem powstrzymał Lucasa. Będzie dobra okazja dla Tottenhamu z rzutu wolnego.

• Poza boiskiem jest też Kieran Trippier. Wchodzi Juan Foyth.

• Podwójna zmiana w Tottenhamie. Schodzi Danny Rose, wchodzi Ben Davies.

• David Neres o krok od drugiego gola dla Ajaksu! Szybką kontrę rozegrali goście, Noussair Mazraoui ruszył prawą stroną, dograł do Dusana Tadicia, ten podał do Davida Neresa, lecz skrzydłowy holenderskiego zespołu w świetnej sytuacji trafił tylko w słupek!

• Ziyech dobrze przerwał atak Ajaksu.

• Szybka akcja gospodarzy. Rose zablokowany na lewej stronie, będzie jeszcze rzut rożny.

• Koronkowa akcja Van de Beeka, Tadicia i Neresa. Nie opanował piłki ten pierwszy.

• Uderzenie Ziyecha sprzed pola karnego, piłka została zablokowana.

• Onana z Rose'em wyskoczyli do piłki w polu karnym. Lepszy bramkarz gości.

• Alli ładnie rozrzucił piłkę na lewą stronę do Rose'a, lecz dośrodkowanie tego drugiego zostało zablokowane.

• Wreszcie dłużej przy piłce utrzymali się goście. Ziyech został zatrzymany w polu karnym.

• Pierwsza zmiana w zespole Ajaksu. Schodzi Lasse Schoene, za niego Noussair Mazraoui.

• Joel Veltman faulem powstrzymał Alliego. Obrońca Ajaksu z żółtą kartką.

• Coraz groźniej atakuje Tottenham. Znów znakomicie zachował się Lucas, ale nikt nie skorzystał z jego dośrodkowania.

• Lucas przedzierał się prawą stroną, ale był faulowany.

• Tottenham dominuje, Trippier posłał kolejne dośrodkowanie. Futbolówka w rękach Onany.

• Składna akcja "Kogutów" - Lucas rozrzucił piłkę na prawą stronę do Trippiera, ten dośrodkował w pole karne, a Alli główkował nad bramką.

• Po żwawym początku teraz nieco zwolniły oba zespoły. Gra toczy się w środku boiska.

• Strata Tottenhamu na własnej połowie sprawiła, że zagotowało się w polu karnym gospodarzy. Obrońca wybił jednak piłkę na aut spod nóg Ziyecha.

• Od początku drugiej połowy inicjatywę ma Tottenham. Z powietrza uderzył Alli, ale trafił wprost w Onanę.

• Trippier zagrał w pole karne, ale dobrze wyszedł z bramki Onana i złapał piłkę.

• Szybko starał się odpowiedzieć Ajax, lecz Neres został zatrzymany przed szesnastką.

• Dobrze zaczął Tottenham! Nie zdołał jednak oddać strzału Llorente, Dele Alli został za to zablokowany.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej połowy!

• Początek meczu był dość niemrawy, ale potem oba zespoły się rozkręciły. Do 35. minuty meczu przewagę miał Ajax, a efektem był gol Donny'ego van de Beeka po świetnym podaniu Hakima Ziyecha. Później Van de Beek miał jeszcze jedną okazję, ale przegrał pojedynek z Hugo Llorisem. W końcówce pierwszej połowy obudził się Ajax, a efektem były dobre okazje Toby'ego Alderweirelda oraz Moussy Sissoko. Czy w drugiej połowie "Koguty" zdołają odrobić straty i wywalczyć korzystny wynik przed rewanżem? Wracamy już za niecałe 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Llorente zgrał piłkę do Sissoko, ten huknął sprzed pola karnego, lecz piłka przeszła obok słupka!

• Trippier znakomicie dośrodkował w pole karne, zdołał oddać strzał głową Toby Alderweireld, lecz w doskonałej sytuacji uderzył tuż nad poprzeczką!

• Tottenham chciał szybko rozegrać rzut wolny, ale nie pozwolił na to arbiter.

• Dobry przerzut na lewą stronę do Rose'a. Podwoili jednak krycie gracze Ajaksu i wybili piłkę na aut.

• Aż pięć minut doliczył do pierwszej połowy arbiter. Wszystko przed kontuzję Vertonghena.

• Ziyech zagrał w pole karne do Tadicia, ale przeciął to podanie Sissoko.

• Neres otrzymał prostopadłe podanie w pole karne, ale dogonił i przepchnął rywala Davinson Sanchez.

• Kolejna szarża Lucasa, który padł w polu karnym. Jest jednak tylko rzut rożny dla Tottenhamu.

• Składna akcja Ajaksu, urwał się prawą stroną Lucas. Piłkę po jego dośrodkowaniu złapał jednak Onana.

• Jan Vertonghen słania się na nogach i nie jest w stanie kontynuować gry. Zastępuje go Moussa Sissoko.

• Akcja Ajaksu lewą stroną - Schoene zagrał do Tagliafico, ten dośrodkował w pole karne, spokojnie złapał piłkę Lloris.

• Vertonghen wciąż krwawi, leżąć w polu karnym Ajaksu. Kibice Tottenhamu nagrodzili go sporymi brawami.

• Po starciu z bramkarzem Ajaksu urazu doznał Jan Vertonghen. Obrońca gospodarzy potrzebuje pomocy medycznej, mamy dłuższą przerwę w grze.

• Ryzykownie wychodził z bramki Onana. Strzelał sprzed pola karnego Victor Wanyama, lecz został zablokowany.

• Nico Tagliafico wślizgiem powalił Eriksena. Gracz Ajaksu z żółtą kartką.

• Nieudana akcja Trippiera i Lucasa prawą stroną. Piłka ląduje w rękach Onany.

• Odpowiedź Tottenhamu - Eriksen dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, doszedł do strzału głową Llorente, lecz uderzył obok słupka.

• Van de Beek bliski drugiego gola! Kolejna składna akcja gości, Tadić zagrał prostopadłą piłkę do Van de Beeka, ale ten tym razem przegrał pojedynek z Llorisem!

• Indywidualna akcja Eriksena nie była udana.

• Ziyech dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, jeden z graczy Ajaksu chciał zgrać piłkę, lecz Davinson Sanchez wybił ją na rzut rożny.

• Uderzenie Neresa zablokowane. Będzie rzut rożny dla Ajaksu.

• Znakomita koronkowa akcja Ajaksu sprawia, że goście prowadzą w Londynie! David Neres zagrał do Hakima Ziyecha, ten prostopadłym podaniem obsłużył Danny'ego van de Beeka, który wykorzystał sytuację sam na sam z Hugo Llorisem!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA AJAKSU! DONNY VAN DE BEEK!

• Długa akcja Ajaksu lewą stroną - w pole karne dośrodkował David Neres, piłka spadła ostatecznie pod nogi Ziyecha, lecz ten został zablokowany.

• Sprzed pola karnego uderzył Frenkie de Jong. Zablokował go jednak Danny Rose.

• Ajax częściej utrzymuje się przy piłce. Goście nie mogą jednak przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę Tottenhamu.

• Miał piłkę na lewej stronie Dele Alli. Niecelnie dogrywał jednak w pole karne.

• Z ataku Tottenhamu niewiele wyszło. Potem na własnej połowie faulowany był Hakim Ziyech.

• Uderzył sprzed pola karnego Donny van de Beek. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Ajax spokojnie rozgrywał piłkę od tyłu. Przyspieszenie akcji przyniosło pierwszy rzut rożny dla gości.

• Eriksen ruszył z kontrą, dograł do Llorente, ale ten zwolnił akcję. Piłkę po dośrodkowaniu Hiszpana wybił głową Tagliafico.

• Po zagraniu ręką Neresa rzut wolny dla Tottenhamu. Piłka po dośrodkowaniu padła jednak łupem golkipera Ajaksu Onany.

• Pierwszy gwizdek Antonio Mateu Lahoza. Mecz już się rozpoczął!

• Piłkarze Ajaksu Amsterdam wyeliminowali w bieżącej edycji m.in. Real Madryt oraz Juventus Turyn. I mało tego, zrobili to przekonująco. Czy młodzież grająca pod wodzą trenera Erika ten Haga rozprawi się też z Tottenhamem?

• Rezerwowi Ajax: Bruno Varela, Magallan, Sinkgraven, De Wit, Mazraoui, Dolberg, Huntelaar.

• Rezerwowi Tottenham: Gazzaniga, Foyth, Walker, Sissoko, Davies, Skipp, Dier.

• Dwumecz Tottenham - Ajax to starcie dwóch mocno niedocenianych drużyn, którym nikt nie dawał wielkich szans na znalezienie się w najlepszej czwórce. Ajax imponuje przede wszystkim ofensywnym usposobieniem, a Tottenham jest zespołem grającym bardziej zachowawczo. Potężnym osłabieniem gospodarzy jest brak duetu Harry Kane (kontuzja) - Son Heung-min (pauza za kartki).

• Angielska rewelacja Ligi Mistrzów - Tottenham Hotspur zmierzy się z absolutną sensacją trwających rozgrywek - Ajaksem Amsterdam. Stawką dwumeczu będzie finał Champions League. Witamy w relacji LIVE z pierwszego meczu 1/2 finału!