Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW "TUW" - dajemy pełną ochronę majątku rolnikom

Artykuł sponsorowany
Pakiet "Bezpieczna Zagroda" przygotowany przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW“ zapewni kompleksową ochronę ubezpieczeniową rolnikom i osobom prowadzącym gospodarstwa rolne. Podstawowa część pakietu umożliwia ubezpieczenie budynków mieszkalnych i gospodarczych od pożaru i innych zdarzeń losowych, czyli od skutków: deszczu nawalnego, dewastacji, dymu i sadzy, fali ponaddźwiękowej, gradu, katastrofy budowlanej, lawiny, osuwania się ziemi, pożaru, przepięcia, silnego wiatru, śniegu i lodu, trzęsienia ziemi, uderzenia pioruna, uderzenia pojazdu, upadku drzew lub masztów, upadku statku powietrznego, wybuchu, zalania, zapadania się ziemi i opcjonalnie – od powodzi.

Rolnicy, którzy ubezpieczają budynki realizując obowiązek wskazany Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z dnia 22 maja 2003 roku mogą rozszerzyć zakres ochrony o ryzyka nie uwzględnione w Ustawie oraz ubezpieczyć budynki o powierzchni poniżej 20 m², które nie podlegają ubezpieczeniu obowiązkowemu. Ochroną ubezpieczeniową mogą zostać objęte pozostałe składniki gospodarstwa rolnego – budowle, ruchomości domowe i stałe elementy wykończeniowe.

TUW „TUW“ przygotowało trzy warianty ubezpieczenia mienia związanego z prowadzeniem gospodarstwa rolnego:

- Wariant siedlisko obejmie ochroną ubezpieczeniową: ziemiopłody, sprzęt rolniczy oraz materiały
i zapasy – na terenie siedliska oraz zwierzęta gospodarskie na terenie gospodarstwa rolnego,
- Wariant gospodarstwo to ochrona ubezpieczeniowa dla ziemiopłodów, sprzętu rolniczego, materiałów, zapasów oraz zwierząt gospodarskich na terenie gospodarstwa,
- Wariant pełny to zakres analogiczny jak w Wariancie gospodarstwo z dodatkową ochroną ubezpieczeniową sprzętu rolniczego w trakcie prac polowych poza terenem gospodarstwa rolnego.

Pakiet umożliwia objęcia ochroną ubezpieczeniową od kradzieży z włamaniem i rabunku ruchomości domowych a także zwierząt gospodarskich z budynków gospodarczych. Istnieje możliwość ubezpieczenia od kradzieży zewnętrznych elementów wykończeniowych budynku mieszkalnego i rozboju ulicznego poza miejscem ubezpieczenia. Zawarcie umowy ubezpieczenia w zakresie od kradzieży z włamaniem i rabunku uwarunkowane jest spełnieniem wymagań dotyczących zabezpieczeń przeciw-kradzieżowych wskazanych w ogólnych warunkach (do określonych limitów Towarzystwo zwróci koszt naprawy zniszczonych zabezpieczeń). Ubezpieczeniem mogą zostać również objęte szyby i przedmioty szklane od stłuczenia w tym także kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne. W ramach sumy ubezpieczenia TUW „TUW“ do wskazanego limitu zwróci koszty akcji ratowniczej, zabezpieczenia mienia po szkodzie, czy odtworzenia zniszczonej dokumentacji technicznej.

Istotną częścią pakietu „Bezpieczna Zagroda“ jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadania mienia (zgłoszonego do ubezpieczenia) lub w związku z czynnościami w życiu prywatnym. Ta część pakietu chroni Ubezpieczonego w przypadku roszczeń osób trzecich, jest także uzupełnieniem ochrony ubezpieczeniowej dla rolnika realizującego ustawowy obowiązek zawarcia ubezpieczenia OC z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego. Towarzystwo obejmie ochroną ubezpieczeniową także odpowiedzialność cywilną osób wykonujących usługi koszenia przy pomocy kombajnu.

Ubezpieczenie ochrony prawnej zapewni Ubezpieczonemu i jego osobom bliskim zwrot kosztów reprezentacji prawnej w postępowaniach sądowych i administracyjnych, w przypadkach określonych w umowie ubezpieczenia.
Kolejną istotną częścią pakietu jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków właściciela gospodarstwa oraz innych wskazanych imiennie osób. Gdy zdarzy się wypadek - uzyskane świadczenie z pewnością przyczyni się do poprawy jakości leczenia czy rehabilitacji. Tabela urazów ciała zawarta w ogólnych warunkach, w sposób jednoznaczny określa należną kwotę świadczenia. Jednym z dodatkowych świadczeń jest wypłata dziennej diety za pobyt w szpitalu w skutek nieszczęśliwego wypadku oraz zwrot kosztów nabycia protez i środków pomocniczych.

W przypadku śmierci Ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku Towarzystwo wypłaca świadczenie w wysokości sumy ubezpieczenia.

W przypadku, gdy została zawarta umowa ubezpieczenia obejmująca ochroną budynki lub mienie od pożaru i innych zdarzeń losowych – Ubezpieczony może nie później niż do końca maja wnioskować o ubezpieczenie głównych plonów zbóż i rzepaku od pożaru i roślin okopowych uprawianych na paszę od gradobicia.

Pakiet „Bezpieczna Zagroda“ daje też możliwość rozszerzenia ochrony o dodatkowe ryzyka. Ubezpieczenie mienia można rozszerzyć o:
- szkody spowodowane przenikaniem wody z gruntu,
- zwrot kosztów poszukiwania przyczyny szkody,
- ubezpieczenie nakładów inwestycyjnych,
- mienia w ogrodzie i na tarasie w ubezpieczanej posesji (meble ogrodowe, grill, trampolina,
huśtawka),
-szkody spowodowane przez dzikie zwierzęta.

Dla osób przezornych istnieje możliwość ubezpieczenia kosztów wynajmu lokalu lub pomieszczeń zastępczych, gdy ubezpieczony budynek lub lokal w wyniku wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego nie będzie się nadawał się do zamieszkiwania lub użytkowania.

Zainteresowani, mają możliwość ubezpieczenia także przenośnego sprzętu elektronicznego poza miejscem ubezpieczenia od utraty, zniszczenia lub uszkodzenia wskutek wskazanych w klauzuli zdarzeń losowych, jak również od kradzieży z włamaniem i rozboju.

Towarzystwo przygotowało także ofertę dla prowadzących gospodarstwa agroturystyczne. Zakres umowy obejmie ubezpieczenie OC z tytułu świadczenia usług agroturystycznych z możliwością rozszerzenia odpowiedzialności o szkody związane ze świadczeniem usług takich jak: nauka jazdy konnej, wypożyczalnie rowerów, wypożyczalni sprzętu pływającego, wyciągu narciarskiego lub turystyki konnej w tym przewożenia osób pojazdami konnymi. Ochroną ubezpieczeniową objęte zostaną także szkody wyrządzone w mieniu turystów oraz szkody na osobie poniesione w związku ze spożyciem oferowanej żywności z włączeniem ryzyka przeniesienia chorób zakaźnych i zatruciami pokarmowymi. Dla agroturystów przygotowana została oferta ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków.

W pakiecie przygotowana została także oferta dla pszczelarzy - ubezpieczenie uli pszczelich i pszczół od wskazanych zdarzeń, czyli deszczu nawalnego, gradu, lawiny, osuwania się ziemi, pożaru, silnego wiatru, uderzenia pioruna , upadku statku powietrznego, wybuchu i powodzi. Ochrona może być rozszerzona o ryzyko dewastacji i kradzieży. Sumę ubezpieczenia stanowi łączna wartość ula z wyposażeniem, pszczołami i miodem.

TUW „TUW“ ubezpieczy także pszczoły od padnięcia wskutek zatrucia środkami ochrony roślin. Dopełnieniem oferty pszczelarskiej jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu posiadania pasieki.

Pakiet „Bezpieczna Zagroda“ to również możliwość ubezpieczenia domu letniskowego wraz z jego wyposażeniem od zdarzeń losowych a także mienia, które w nim się znajduje - od kradzieży z włamaniem (pod warunkiem, że zainstalowane są odpowiednie zabezpieczenia przeciw-kradzieżowe).

Towarzystwo umożliwia także zabezpieczenie przed ponoszeniem kosztów napraw nagrobków na cmentarzach, uszkodzonych w wyniku zdarzeń losowych i dewastacji.

Umowę można zawrzeć na rok, dwa lub trzy lata ale również na okres kilku miesięcy (minimalny okres ubezpieczenia wynosi 3 miesiące). Korzyści z zakupu polisy pakietowej to szeroka i zróżnicowana ochrona ubezpieczeniowa indywidualnie dopasowana do oczekiwań i możliwości finansowych Ubezpieczonego. Towarzystwo przewidziało w ramach pakietu wachlarz zniżek w zależności od liczby zawartych umów ubezpieczenia. TUW „TUW“ jest partnerem w ogólnopolskim programie Karta Dużej Rodziny i Ubezpieczającym i oferuje posiadaczom kart dodatkową 30 % zniżkę.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW“ posiada wyspecjalizowaną sieć jednostek na terenie RP do których zaprasza w celu poznania oferty. Adresy jednostek dostępne na stronie internetowej www.tuw.pl.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3