Transfer Bydgoszcz wygrał w Warszawie!

Siatkarze Transferu wygrali w stolicy. Konstantin Cupković (blokuje) był najskuteczniejszym zawodnikiem bydgoskiej drużyny w Warszawie. fot. Jarosław Pruss
Na początek rundy rewanżowej siatkarskiej PlusLigi siatkarze Transferu Bydgoszcz pokonali na wyjeździe AZS Politechnikę Warszawską 3:1.

Dwa pierwsze sety zdecydowanie należały do bydgoszczan. Siatkarze Transferu w obu partiach szybko wypracowali sobie dużą przewagę, która w drugim secie momentami sięgała nawet dziesięciu punktów. Odnieśli w nich przekonujące zwycięstwa, a gospodarze popełniali ponadto sporo błędów własnych i nie mogli swobodnie wyprowadzać ataków.

Jednak dwie kolejne partie stały na znacznie wyższym poziomie. Politechnika w trzecim secie wygrała na przewagi, wykorzystująć dopiero piątą piłkę setową. W czwartym secie gospodarze prowadzili nawet pięcioma punktami (19:14). Bydgoszczanom tę stratę szybko udało się zniwelować i w końcówce utrzymać bezpieczne prowadzenie, przez co udało im się wygrać mecz za trzy punkty.

Zapis relacji na żywo: AZS Politechnika Warszawska - Transfer Bydgoszcz [live, online, na żywo]

AZS Politechnika Warszawska - Transfer Bydgoszcz 1:3 (15:25, 19:25, 27:25, 23:25)

AZS POLITECHNIKA (trener Jakub Bednaruk): Lipiński 9, Szalpuk 13, Sacharewicz 11, Depowski 1, Strzeżek 1, Lemański 12, Olenderek (libero) oraz Radomski 4, Bieńkowski, Filip 10, Mordyl. Punkty. Atak: 43 (43 ataki/110 wystaw - 39% skuteczności), blok: 15, zagrywka: 3, po błędach rywala: 23.

TRANSFER (trener Vital Heynen): Woicki 2, Cupković 20, Duff 10, Jarosz 18, Nally 3, Jurkiewicz 13, Murek (libero) oraz Bonisławski (libero), Marshall, Waliński 2, Gunia 1, Wolański. Punkty. Atak: 45 (45 ataków/115 wystaw - 39% skuteczności), blok: 18, zagrywka: 6, po błędach rywala: 31.

Sędziowali: Andrzej Kuchna (Bielsko-Biała), Wojciech Maroszek (Żory).