Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trudno wyplątać się z sieci

(maw)
fot. sxc
Dlaczego operatorzy komórkowi każą sobie wypowiadać umowy, choć zostały one zawarte na czas określony? Uważam, że to nie w porządku.

Nasz Czytelnik jest abonentem Ery. Umowę podpisał na dwa lata. - W regulaminie przeczytałem, że jeśli będę chciał zrezygnować z usług tego operatora, to na 30 dni przed upływem tego terminu, muszę wypowiedzieć umowę. Uważam, że jest to zbędna formalność. Umowa sama powinna przestać obowiązywać po upływie dwóch lat. Gdybym się zagapił i nie przesłał w terminie rezygnacji, przez kolejny miesiąc musiałbym opłacać abonament. Czy inni operatorzy również mają taki zapis w swoich regulaminach? - pyta bydgoszczanin.

Regulamin na stronie
Maria Piechocka, szefowa biura prasowego Grupy TP w Poznaniu, wyjaśnia, że po upływie okresu, na jaki zawarto umowę w sieci Orange, zostaje ona automatycznie przedłużona na czas nieokreślony. - Klient musi pisemnie złożyć swoją rezygnację. Wynika to z regulaminu świadczenia usług, który dostępny jest na naszej stronie internetowej - www.orange.pl. Wszelkie zmiany w regulaminie muszą być zatwierdzone przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Umowa prawdę powie
Jak mówi Elżbieta Sadowska, rzecznik Plusa, jeśli zawarliśmy umowę na czas określony (oznaczony) to, jak sama nazwa wskazuje, nie trzeba jej wypowiadać.
- W zasadzie nie zawieramy umów na czas określony. Natomiast klienci mylą często okres obowiązywania promocji, tj. okres karencyjny umowy wynikający z regulaminu promocji, z czasem, na jaki została zawarta umowa o świadczenie usług. Chcąc upewnić się, na jaki czas została zawarta dana umowa należy sprawdzić to w umowie, w pozycji "Umowa zawarta na czas" - zaznacza Elżbieta Sadowska.

Jeśli mamy wypełniony kwadracik przy słowie: nieoznaczony - to umowa została zawarta na czas nieoznaczony i aby ją rozwiązać należy przesłać do Polkomtel SA jej wypowiedzenie zgodne z § 16 ust. 1 i 3 regulaminu operatora. Stanowi on , iż "Abonent może rozwiązać Umowę za pisemnym wypowiedzeniem. Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni i liczony jest od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego następującego po okresie rozliczeniowym, w którym złożono wypowiedzenie Umowy. Za dzień złożenia wypowiedzenia Umowy przyjmuje się dzień złożenia w punkcie sprzedaży (obsługi) wypowiedzenia umowy lub dzień nadania do Działu Obsługi Klienta Polkomtel listu poleconego, zawierającego wypowiedzenie Umowy. Umowa ulega rozwiązaniu z upływem okresu wypowiedzenia. Wypowiedzenie musi zawierać oznaczenie numeru telefonu w sieci Polkomtel, którego dotyczy umowa".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska