Trwają spotkania w ramach projektu Ekologiczna Gmina. Zobaczcie, jak było w Starym Brześciu na Święcie Żuru Kujawskiego!

Materiał informacyjny POLSKIE RADIO REGIONALNA ROZGŁOŚNIA W BYDGOSZCZY - POLSKIE RADIO POMORZA I KUJAW SA
Udostępnij:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Radio PiK zapraszają na kolejną odsłonę projektu, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, jak skutecznie dbać o środowisko, a przy okazji skosztować lokalnych specjałów!

W ramach projektu Ekologiczna Gmina w wielu miejscowościach regionu przy okazji rozmaitych imprez kulturalnych można porozmawiać z przedstawicielami WFOŚiG i dowiedzieć się więcej o aktualnych programach i dofinansowaniach dla mieszkańców.

Ostatnio spotkaliśmy się w Starym Brześciu na Święcie Żuru Kujawskiego, gdzie 25 ekip z regionu przystąpiło do konkursu w gotowaniu tej tradycyjnej zupy w kociołkach na otwartym ogniu.

- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska wspiera wszystkie działania prowadzące do podniesienia efektywności energetycznej oraz szeroko pojętej ochrony środowiska. Doceniamy tutaj zaangażowanie władz gminy, która z własnej inicjatywy uruchamiała programy wspierające małą retencję, zbieranie deszczówki, jak i inwestycje w odnawialne źródła energii. Warto również zauważyć zaangażowanie mieszkańców gminy, m.in. w programie Czyste Powietrze. Tylko w ubiegłym roku mieszkańcy tej niedużej gminy złożyli łącznie ponad 100 wniosków. Dzięki tym inwestycjom uda się zaoszczędzić prawie 2000 GJ energii! - mówił Robert Śpiewakowski z WFOŚiG w Toruniu.

Czym jeszcze może pochwalić się Brześć Kujawski i jakie atrakcje czekały na uczestników pikniku z okazji Święta Żuru? Zobaczcie na filmie!

Kolejne spotkania na ekologicznych piknikach z WFOŚiG odbędą się:

  • 25 czerwca w Żninie podczas Motorowodnych Mistrzostw Europy
  • 2 lipca w Golubiu-Dobrzyniu na Turnieju Rycerskim

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie