Trzeci konsulat honorowy w Bydgoszczy

  Trzeci konsulat honorowy w Bydgoszczy

  źródło: bydgoszcz.pl

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trzeci konsulat honorowy w Bydgoszczy

  ©fot. UM Bydgoszcz

  Dariusz Zimny, bydgoski przedsiębiorca otrzyma tytuł honorowego konsula Republiki Czeskiej w Bydgoszczy. Przyszły konsul zamierza przybliżyć bydgoszczanom czeską kulturę, a Czechom pomóc w odkrywaniu naszego regionu.
  Trzeci konsulat honorowy w Bydgoszczy

  ©fot. UM Bydgoszcz

  pomorska.pl/bydgoszcz


  więcej informacji z Bydgoszczy na pomorska.pl/bydgoszcz  Jak informuje Konstanty Dombrowicz, utworzenie honorowego konsulatu jest efektem długotrwałych starań ministra Radosława Sikorskiego, Dariusza Zimnego oraz działań miasta.

  - Oprócz pomocy przebywającym w naszym regionie obywatelom Czech i pośredniczeniu w kontaktach pomiędzy Polakami a Czechami chcę, aby konsulat był miejscem spotkań dwóch nieodległych od siebie, a jednak różnych narodów - podkreśla Dariusz Zimny.
  - Znam Czechów od ponad 20 lat, kiedy w okresie transformacji ustrojowej zaczęły się moje biznesowe kontakty z firmami czeskimi. Z czasem przerodziło się to w kontakty towarzyskie, prywatne. Polakom Czechy znane są głównie z wypadów na narty i do Pragi, a gwarantuję, że ten mały kraj ma o wiele więcej do zaoferowania. Także Czesi powoli odkrywają w Polsce coś więcej niż tylko leżące nieopodal granicy Kraków czy Wrocław. Chcę ich zachęcać do zwiedzania północy Polski, w tym naszego regionu i miasta - dodaje.

  Konsulat Republiki Czeskiej będzie trzecią (po Honorowym Konsulacie Niemiec i Honorowym Konsulacie Królestwa Belgii) tego typu placówką w Bydgoszczy.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy