Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tucholanka napędziła stracha liderowi. "Senatorki" osłabły po przerwie

Piotr Pubanz
W drugiej połowie często dochodziło do ostrych spięć pod bramką tucholanek (na biało). Piotr Pubanz
Dwie porażki, dodajmy od razu, planowe, poniosły nasze reprezentantki grające w III lidze kobiet. „Senatorki” po ładnej walce uległy liderowi z Włocławka, „Fuksiary” natomiast nie pograły sobie z rezerwami bydgoskiego KKP.

Wyniki 19. kolejki:

TUCHOLANKA TUCHOLA - WAP WŁOCŁAWEK 2:4 (2:3)
Bramki: Kinga Murawska (2), Anna Kamińska (25) – Julia Kubiak (7), Dominika Wróblewska (39), Oliwia Frontczak (40), Magdalena Górska (71).

TUCHOLANKA: Wegner – Tromska, Tomaszewska, Piekarska, Petrus, Murawska, Miszke (14. Weber), Michalska (32. Kaźmierska, 72. Zienkiewicz), Grzempa, Kamińska, Sosna.

Tucholanki rozpoczęły od mocnego uderzenia, bowiem już po kilkudziesięciu sekundach Murawska wykorzystała idealne podanie od Kamińskiej, lobując bramkarkę z Włocławka. Przyjezdne szybko odpowiedziały, ale potem na murawie ponownie więcej z gry miały gospodynie. Kolejny raz miejscowe na prowadzenie wyszły po uderzeniu Kamińskiej i wydawało się, że tucholanki kontrolują mecz. Wystarczyło jednak chwilowe rozprężenie i liderki w samej końcówce pierwszej połowy zadały dwa bolesne ciosy. Druga połowa to już jednostronne widowisko. Włocławianki dominowały, stwarzały sobie masę okazji bramkowych, ale znakomicie w bramce spisywała się Nikola Wegner, która tylko raz dała się pokonać.

KKP II BYDGOSZCZ - FUKS WIELOWICZ 4:0 (2:0)
Bramki: Julia Krupińska 2 (26, 50), Nikola Puczek 2 (22, 66).

FUKS: Masiak, Niemczyk, Brzykcy, Jasiek, Dolatowska, Drzewiecka, Szmaglińska (60. Oźmińska), Nowicka, Kozicka (65. Frąckowiak), Batke, Barton.

„Fuksiary” nie zawojowały Bydgoszczy. Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodyń, które już do przerwy zapewniły sobie bezpieczne prowadzenie. Przyjezdne, które w tym meczu zagrały osłabione brakiem kilku piłkarek, ambitnie próbowały odrabiać straty, ale z trudem przedostawały się pod bramkę rywalek. W najbliższej kolejce dojdzie do arcyciekawych derbów. Fuks podejmie Tucholankę.

Pozostałe mecze 19. kolejki: Osielsko – Start 2:5, Wda – Gwiazda 5:0, Spójnia - Zjednoczeni 4:0, Mustang – Legia 4:0, Unifreeze – Noteć 0:3 (wo).

1. WAP Włocławek 19 57 102-12
2. Mustang Wielgie 19 48 68-13
3. Spójnia Białe Błota 19 48 61-17
4. Noteć Inowrocław 19 41 65-25
5. GOKSiR Start Pruszcz 19 38 55-21
6. KKP II Bydgoszcz 19 28 39-47
7. Tucholanka Tuchola 19 28 56-46
8. Wda/Strażak Przechowo 19 22 30-51