Turniej plażowej siatkowki w Nakle. Sportowcy z regionu wreszcie mogli powalczyć [zdjęcia]

Maja Stankiewicz
Turniej rozegrano systemem „brazylijskim"
Turniej rozegrano systemem „brazylijskim" Michał Nowak
Po długiej przerwie na boisku przy Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 3 w Nakle zorganizowano Turniej Siatkówki Plażowej Nakielski Sport 2020. Do rywalizacji stanęły 24 pary z całego regionu.

Fani sportu wreszcie doczekali sportowych emocji na żywo. Nie brakowało ich bo turniej był mocno obsadzony. Przyjechali zawodnicy z kilkunastu miejscowości m.in. Świecia, Sępólna Krajeńskiego, Torunia, Grudziądza, Bydgoszczy, Żnina. Nie zabrakło też reprezentantów powiatu nakielskiego.

Turniej rozegrany został systemem „brazylijskim" (do dwóch porażek). Zwycięstwo przypadło siatkarzom: Adamowi Lorencowi i Mateuszowi Podborączyńskiemu z Kędzierzyna Koźla. Na drugim miejsce zakończyła turniej para: Mikołaj Głowacki i Marcin Krawiecki z Rogóźna. Trzecie miejsce na podium dla bydgoszczan, pary: Mateusz Wołowicz i Denys Marchenko. Gratulujemy!

Dobre miejsca 5-6 wywalczyli siatkarze z Sępolna Krajeńskiego (Dawid Kmiecik i Mateusz Szydeł oraz Gniewkowa i Bydgoszczy (Paweł Stysiał i Kacper Zieliński). Najlepsza para z powiatu nakielskiego (Antoni Kwasigroch i Michał Nurczyński) uplasowała się na miejscach 7-8.

- Najlepsza trójka turnieju otrzymała puchary oraz vouchery. Wręczenia nagród dokonała prezes spółki Nakielski Sport Anna Mrozek - informują organizatorzy dodając, że kolejne rozgrywki zaplanowano pod koniec lipca na przystani w Nakle.