Ubezpieczenie OC niezbędne, gdy przydarzy Ci się kolizja drogowa. Dlaczego OC z Programem Pomocy w LINK4 zostało docenione przez kierowców?

Materiał informacyjny LINK4
Kolizja drogowa to nie tylko stres, ale i koszty dla właściciela pojazdu. Dlatego wykupienie ubezpieczenia OC to obowiązek. Za brak OC kierowca może ponieść wysokie kary (6020 zł przy zaledwie 14-dniowym opóźnieniu). Czy wiesz jednak, że ubezpieczenie OC może się okazać naprawdę pomocne, gdy spotkają Cię problemy na trasie? Dzięki ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej zyskujemy bowiem finansową tarczę, chroniącą przed ogromnymi wydatkami w przypadku kolizji drogowej lub szkody wyrządzonej przez nas na drodze osobom trzecim i ich mieniu. Ale to nie wszystkie korzyści wynikające z ubezpieczenia: w LINK4 wraz z pakietem OC zyskujemy również rozbudowany Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony – nieocenione wsparcie w nagłych sytuacjach na drodze.

Co to jest ubezpieczenie OC?

Gdy nabywamy polisę OC, spełniamy ustawowy obowiązek, będący ochroną innych uczestników ruchu, których mienie ulegnie uszkodzeniu na skutek zawinionego przez nas zdarzenia drogowego. Innymi słowy – dzięki OC nie poniesiemy kosztów, które poszkodowany musiałby wydać w przypadku kolizji drogowej na naprawienie swojego samochodu. W zależności od rozmiaru szkody są to częstokroć spore kwoty, liczone niekiedy w dziesiątkach tysięcy złotych, w skrajnych przypadkach także renta, wypłacana poszkodowanemu (czasem nawet dożywotnio).

Program Pomocy – dodatkowe wsparcie posiadaczy polisy OC

Choć samo wykupienie obowiązkowej polisy zapewnia oczywistą ochronę naszego budżetu, stanowi ona przede wszystkim swego rodzaju finansową tarczę, dzięki której sprawca szkody czy kolizji drogowej nie poniesie kosztów odszkodowania wypłacanego właścicielowi uszkodzonego pojazdu. Dodatkowym pakietem świadczeń, dołączanym do OC lub OC/AC w LINK4 jest Program Pomocy, przewidujący wymierną pomoc samemu ubezpieczonemu. Jednym z jej elementów jest usprawnienie lub holowanie pojazdu aż do 100 km.

Gdy zatrzyma nas kolizja drogowa... chroni Cię Program Pomocy

Postawmy się w sytuacji kierowcy, któremu nawet niewielka kolizja drogowa uniemożliwia dalszą jazdę. Spotyka to rodziców odbierających dzieci ze szkół, osoby dojeżdżające autem do pracy czy na uczelnię, lub chcące wrócić do domu z bagażnikiem pełnym zakupów, albo co gorsza gdzieś z dala od domu w drodze na wakacje. Wtedy z pomocą przychodzi LINK4. W przypadku, gdy naprawa ubezpieczonego auta na miejscu zdarzenia, polegająca na usunięciu uszkodzenia pojazdu np. w miejscu kolizji nie jest możliwa, przedstawiciel ubezpieczyciela może zadecydować o odwiezieniu ubezpieczonego pojazdu na odległość do 100 km i pokrycie kosztów holowania.
Ubezpieczyciel przyjmuje na siebie również organizację i koszty wynajmu samochodu zastępczego (do 3 dni), w sytuacji, gdy ubezpieczony pojazd zostanie unieruchomiony na skutek wypadku i nie ma możliwości naprawienia go tego samego dnia lub skradziony.

Świadczenia Programu Pomocy w LINK4

Program Pomocy LINK4 obejmuje:

  • pomoc drogowa średnio w 30 minut od zgłoszenia
  • usprawnienie pojazdu na miejscu lub holowanie do 100 km
  • samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży
  • przekazanie informacji o wypadku wybranej osobie
  • pomoc informacyjną 24h/dobę
  • wymianę uszkodzonego koła na miejscu, jeśli w aucie znajduje się koło zapasowe, lub holowanie do najbliższego warsztatu i naprawę opony, jeśli naprawa na miejscu jest niemożliwa
  • uruchomienie silnika pojazdu na miejscu zdarzenia w razie rozładowania akumulatora.

Ubezpieczenie Program Pomocy dostępne tylko w pakiecie z OC lub OC/AC. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z Grupą PZU.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Ubezpieczenie OC niezbędne, gdy przydarzy Ci się kolizja drogowa. Dlaczego OC z Programem Pomocy w LINK4 zostało docenione przez kierowców? - Dziennik Bałtycki

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska