Liga Makroregionalna. Bałtyk Koszalin - Warta Poznań 2:1 [zdjęcia]

Dawid Jaśkiewicz
Juniorzy młodsi Bałtyku Koszalin (niebieskie stroje) pokonali Wartę Poznań 2:1.
Juniorzy młodsi Bałtyku Koszalin (niebieskie stroje) pokonali Wartę Poznań 2:1. Dawid Jaśkiewicz
W meczu przedostatniej kolejki ligi makroregionalnej juniorów młodszych, Bałtyk Koszalin pokonał na swoim boisku Wartę Poznań 2:1. Był to pojedynek dwóch drużyn z dolnych rejonów ligowej tabeli. Od pierwszego gwizdka oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. Na bramkę gości dwukrotnie groźnie strzelał Dominik Saganowski, a po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, niecelnie główkował Kamil Szczepanik. Swoją okazję miał również Bartosz Ziółkowski. W szesnastej minucie podopieczni Wiktora Butryma przeprowadzili szybką kontrę, a mocnym strzałem piłkę do siatki posłał Tomasz Kolasiński. W zespole gości szczególnie aktywny był Adrian Chopcia. W 57 minucie drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Pawłowski. Tuż przed końcowym gwizdkiem honorowe trafienie dla Warty uzyskał wspomniany wcześniej Adrian Chopcia. Dzięki tej wygranej koszaliński zespół opuścił ostatnią pozycję w ligowej tabeli i awansował na szóste miejsce. W środę rozegrana zostanie ostatnia kolejka. Bałtyk uda się do Szczecina, gdzie zagra ze swoimi rówieśnikami z Pogoni. Bałtyk Koszalin - Warta Poznań 2:1 (1:0) Bramki: Tomasz Kolasiński (16.), Paweł Pawłowski (57.) - Adrian Chopcia (80.).