Zamknij

Gazeta Pomorska

Uczniowie klasy policyjnej z inowrocławskiego "Chemika" otrzymali swoje pierwsze mundury

Swoje pierwsze sorty mundurowe otrzymali uczniowie klasy pierwszej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (Chemik) w Inowrocławiu. Od kilku lat szkoła

KPP Policji

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/10] Następne

Swoje pierwsze sorty mundurowe otrzymali uczniowie klasy pierwszej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (Chemik) w Inowrocławiu.

Od kilku lat szkoła prowadzi klasy mundurowe, w których kształcą się przyszli policjanci i strażacy. Ważnym wydarzeniem w życiu uczniów najmłodszych klas jest otrzymanie munduru.
Pierwszy mundur to duma, ale i zobowiązanie. Nie tylko polegające na szacunku do munduru, ale także do dobrej nauki teoretycznej i praktycznej.

- Współpracujemy z klasami mundurowymi, biorąc udział w zajęciach lekcyjnych i akcjach profilaktycznych. Dzięki współpracy uczniowie wprowadzani są w tematykę z zakresu wiedzy policyjnej. Dzielenie się z młodzieżą policyjnym doświadczeniem ma na celu przybliżenie zagadnień, które realizuje w służbie policjant. Warto dodać, że uczniowie klas mundurowych mają też zajęcia z musztry - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Inowrocławiu.

Współpraca z klasami mundurowymi możliwa jest dzięki porozumieniu, które zostało zawarte w 2016 roku między policją, chemiczną szkołą i Starostwem Powiatowym. Uczniowie klas mundurowych deklarują już teraz, że przyszłość swoją chcą związać z policją.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy