Pracownicy regionu dzielą się z nami informacjami na temat swoich zarobków, ale pierwszy raz w historii listy płac otrzymujemy je również od mieszkających u nas obywateli Ukrainy.

Napisał do nas m.in. pan Wiktor (imię i nazwisko znane redakcji): „Jestem z Ukrainy, mieszkam i pracuję w Bydgoszczy w IT jako programista. Mam ukończone studia (mgr informatyki i kursy podyplomowe). Moje doświadczenie w IT wynosi ponad 10 lat. Zarabiam średnio 8,5 - 9 tys. zł netto miesięcznie. Wszystko zależy, w jakich projektach uczestniczę, a jak w dużych to i uda się wyciągnąć ponad 10 tysięcy. W moim kraju takie pieniądze są nieosiągalne”.

Pan Wiktor zdradza przy okazji, jak wiedzie się jego znajomym: „Wielu pochodzi z Odessy i Mikolova. W Bydgoszczy pracują na budowach, przy remontach i sprzątaniu. Mają dużo mniejsze zarobki ode mnie, płacą im po 2,5 - 3,5 tys. zł na rękę. Dużo stara się o wyjazd z Polski do Niemiec i Skandynawii. To przeważnie ci, którzy mają mniej niż 2,5 tys. zł. Mieszkania w Bydgoszczy są dużo droższe niż na Ukrainie, podobnie opłaty. Dlatego trzeba zarabiać co najmniej 2,7 tys. zł, żeby przyjazd do Polski był opłacalny”.

Cywile w wojsku dostali w 2018 roku podwyżki

Na naszą listę wpisał się również pan Krzysztof z Grudziądza: „ Mam 41 lat, posiadam wyższe wykształcenie, pracuję 17 lat w Jednostce Wojskowej w Grudziądzu na stanowisku: operator urządzeń radiokomunikacyjnych. Jestem pracownikiem cywilnym wojska. Obecnie moja pensja netto to 2,2 tys. zł netto. W 2018 roku wynagrodzenie wzrosło o 165 zł netto. Na dodatki i bonusy składają się: roczna pensja, tzw. 13-tka (2,2 tys. zł netto), nagroda z okazji święta Wojska Polskiego 15 sierpnia - 500 - 600 zł na rękę.

Podwyżki dla żołnierzy zawodowych w 2019 roku. Najwięcej zyskają szeregowi. Tyle będą zarabiać w wojsku

Pani Katarzyna z Torunia napisała:

„Jestem specjalistką ds. kancelaryjnych, mam 35 lat, średnie wykształcenie i 14 lat pracy w zawodzie. Otrzymuję dokładanie 3 124 zł na rękę miesięcznie - w tym jest podstawa i wysługa lat”.

Pan Jerzy informuje: „Jestem pracownikiem znanej firmy produkującej zabezpieczenia przeciwpożarowe. Po 10 latach wyciągam „aż” 2,7 tys. zł brutto (1940 zł netto). Wielu moich znajomych pracuje za najniższą krajową”.


Krzysztof Sikora, Konsul Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy, o Ukraińcach.

Pani Ewa pracuje w budżetówce jako samodzielny referent:

„Mam ukończone studia wyższe, sześć lat stażu, zarabiam 2,7 tys. zł netto. Dodatkowo mogę liczyć na: trzynastkę, wczasy pod gruszą, świadczenie bożonarodzeniowe i wielkanocne oraz raz do roku nagrodę motywacyjną”.

„Germin” napisał na forum Strefy Biznesu: „Po licencjacie i siedmiu latach stażu mam średnio 3,4 - 3,7 tys. zł na rękę - jako specjalista ds. obsługi klienta w dużej hurtowni z artykułami i sprzętem biurowym”.

Wciąż czekamy na sygnały od Państwa, ile naprawdę Wam płacą. Jak w poprzednich latach, stwórzcie z nami „Kujawsko-Pomorską Listę Płac”.

Czy w 2018 roku wysokość Waszych dochodów zmieniła się?

Prosimy o przesyłanie informacji według schematu: wiek, wykształcenie, lata pracy, miejsce zatrudnienia, stanowisko, wysokość pensji netto, czyli na rękę. Do tego prosimy dopisać, czy w 2018 roku otrzymali Państwo podwyżki i ile one wyniosły oraz jakie dodatki i bonusy oferował Wasz pracodawca.

Wy też możecie wpisać się na naszą listę płac

Podobnych informacji oczekujemy od emerytów i rencistów, czyli: wieku, wykształcenia, lat pracy, miejsca zatrudnienia, wysokości świadczenia netto oraz ile otrzymali w 2018 roku podwyżki.

Można wysyłać do nas listy („Gazeta Pomorska”, ul. Zamoyskiego 2, 85-063 Bydgoszcz, dopisek: Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2019), e-maile (agnieszka.domka@pomorska.pl) lub zadzwonić (52 326 31 86).

Dane będziemy zbierać przez ok. miesiąc, a następnie opublikujemy nasz raport płacowy, w którym uwzględnimy dochody m.in. emerytów, rencistów, pracowników prywatnych firm, urzędów, służby zdrowia, sądów, a także nauczycieli, policjantów, żołnierzy, polityków, samorządowców, przedsiębiorców oraz najbogatszych mieszkańców regionu. Zapraszamy do kontaktu.

Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2019. Zarabiamy średnio trzy tysiące złotych na rękę. Wy też? Poinformujcie nas!