MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Umorzenie dla wszystkich

Michał Nowicki
Jeden z rolników twierdzi, że gmina umorzyła czwartą ratę podatku tylko najbogatszym gospodarzom...

Swoje informacje rolnik zaczerpnął z tablicy ogłoszeń, znajdującej się w Urzędzie Gminy. - Wymienieni są tam gospodarze, którym umarza się podatki od pięciuset złotych w górę. Skoro mieli tyle podatku do zapłacenia, to znaczy że są to najbogatsi. A co z biedniejszymi? - pyta nasz rozmówca.

W gminie wyjaśniają, że taka interpretacja informacji z tablicy ogłoszeń jest błędna. Samorząd ma bowiem obowiązek wywiesić na tablicy ogłoszeń listę osób, którym umorzyła ratę podatku rolnego od pięciuset złotych w górę. Wykazu gospodarzy, którzy zobowiązani byli do zapłaty niższego podatku, którym gmina umorzyła należności, nie trzeba wywieszać.

- Umorzyliśmy czwartą ratę podatku wszystkim, którzy się do nas o to zwrócili i udowodnili, że ponieśli straty przez suszę. Wśród nich znaleźli się także gospodarze, którzy musieliby zapłacić podatek niższy od pięciuset złotych. Na tablicy jednak wywiesiliśmy tylko tę listę, do ujawnienia której zobowiązują nas przepisy - tłumaczy Jerzy Zmierczak, wójt gminy Radziejów.

W sumie podatek umorzono 534 gospodarzom, w tej liczbie jest tylko 53 gospodarze, którzy musieli zapłacić podatek w wysokości pięćset złotych i więcej. I tylko ich nazwiska opublikowane zostały na gminnej tablicy ogłoszeń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska