Unibax będzie walczył o medal w juniorskich parach. GKM odpadł

Oskar Fajfer (obok Tomasza Bajerskiego) w Gnieźnie przegrał z dwoma rywalami.
Oskar Fajfer (obok Tomasza Bajerskiego) w Gnieźnie przegrał z dwoma rywalami. Mariusz Murawski
Sam Oskar Fajfer wystarczył, aby Unibax wywalczył w Gnieźnie awans do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Turniej w Gnieźnie był bardzozacięty. Pod nieobecność debiutującego w Szwecji Pawła Przedpełskiego bohaterem toruńskiego tercetu okazał się Oskar Fajfer.W zawodach zdobył 14 pkt (przegrał jedynie z Krystianem Pieszczkiem), a potem zajął 2. miejsce w wyścigu barażowym.

Aż cztery tercety zgromadziły po 17 pkt, a miejsca w finale były dwa. Baraż wygrał AdrianGała ze Startu przed Fajferem. Te dwie pary wywalczyły awans. OdpadłyWybrzeże Gdańsk, Stal Gorzów, GKM Grudziądz i Ostrovia.

Najlepsze pary juniorskie w Polsce będą walczyć o medale 21 sierpnia w Tarnowie.

W środę w Gdańsku Unibax zaczyna Ligę Juniorów. W składzie toruńskiej ekipy znowu zabraknie Przedpełskiego.