Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, to najlepszy kierunek na studia!

Artykuł sponsorowany Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Maturzysto! Rozpoczyna się ostatnie odliczanie przed rozpoczęciem wyścigu po indeksy szkół wyższych. Przed Tobą jedna z najważniejszych decyzji - wybór kierunku studiów. Wybierz ten najlepszy dla siebie, który otworzy przed Tobą najwięcej możliwości i pomoże zrealizować Twoje pasje. Wybierz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, to najlepszy kierunek na studia!

Ofertę edukacyjną tworzy blisko 100 kierunków studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz doktorskich. Obszary, w których możesz rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać nową wiedzę oraz umiejętności to nauki społeczne, przyrodnicze, artystyczne, humanistyczne, ścisłe, inżynierskie, a także sportowe. Jak widzisz, jest wiele dróg, którymi możesz z nami pójść. A poza zajęciami masz możliwość rozwijać swoje pasje w organizacjach i kołach studenckich. Nasi studenci aktywnie działają i pogłębiaj wiedzę w interesujących ich obszarach.

Monitorujemy rynek pracy i zmiany, jakie w nim zachodzą, tak aby nasi absolwenci wpisywali się w aktualne trendy zawodowe! W trakcie studiów umożliwiamy dokonanie oceny własnych predyspozycji zawodowych podczas specjalnych szkoleń, praktyk i staży. Na UKW masz szansę nawiązać kontakty z wiodącymi w swej branży firmami działającymi w naszym regionie. Te wszystkie działania Uniwersytetu mają na celu ułatwienie startu na rynku pracy potwierdzone rankingiem, który uczelnia zajęła w magazynie "Perspektywy" w kategorii "Preferencje pracodawców". Z badania wynika, że bydgoskie firmy najchętniej zatrudniają naszych absolwentów.

Ciągły rozwój naszej uczelni to nie tylko szeroka oferta edukacyjna, ale również modernizacja i rozwój infrastruktury. Nasi studenci mogą korzystać z nowoczesnej biblioteki uniwersyteckiej czy Centrum Edukacji Fizycznej i Sportu. Zajęcia prowadzone są w dobrze wyposażonych salach ćwiczeniowych i wykładowych oraz nowoczesnych laboratoriach. Sukcesywnie przystosowujemy nasze budynki do potrzeb studentów z niepełnosprawnością. Oprócz instalacji platform i wind, uczelnia montuje specjalne systemy dla osób niedosłyszących, niewidomych i słabowidzących, a nasi studenci otrzymują wsparcie finansowe w trakcie studiów. Obecnie na naszej uczelni studiuje 400 studentów ze stwierdzoną niepełnosprawnością.

Mamy również propozycję dla miłośników podróży, którzy marzą o zasmakowaniu kultury innego kraju. W Biurze Współpracy Międzynarodowej można zapoznać się z programem Erasmus+, który oferuje nie tylko studia za granicą, ale również praktyki w zagranicznych firmach. Nasza uczelnia współpracuje z blisko 80 zagranicznymi uczelniami, m.in. z Hiszpanii, Portugali, Czech, Słowacji, Litwy, Francji, Niemiec, Finlandii, Włoch, Turcji i Węgier. Ponadto, program ten daje możliwość studentom na nawiązanie współpracy z wymarzoną uczelnią.

A może marzysz o studiach na UKW, ale chciałbyś też przekonać się, jak wyglądają studia na innych polskich uczelniach? Sprawdź program MOST i spędź semestr na jednej z 20 uczelni w kraju.

Do atutów studiowania w naszej uczelni zaliczyć można również samo miasto, w którym się znajduje. Bydgoszcz - tak jak UKW - stale się rozwija, co doceniają mieszkańcy, jak i przyjezdni. To właśnie nasze miasto, jako jedyne w Polsce, zostało wytypowane w plebiscycie 20 najlepszych europejskich miast. Uzyskało 10. miejsce w rankingu Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020. Spacer wzdłuż malowniczo położonej Brdy, relaks na Wyspie Młyńskiej, a może rekreacja w Myślęcinku? W wolnym czasie nasze miasto ma mnóstwo do zaoferowania.

Na UKW nie będziesz się nudził, nasz harmonogram wypełniają konferencje, szkolenia, debaty, wykłady i spotkania ze znanymi osobistościami świata nauki, biznesu i mediów. W gronie naszych gości znaleźli się między innymi: Janina Ochojska, Radosław Sikorski, prof. Grzegorz Kołodko, Paweł Wojciechowski, ks. Adam Boniecki, prof. Leszek Balcerowicz.

Jesteś spoza Bydgoszczy? Sprawdź nasze akademiki, które łączą w sobie dobry standard i przystępną cenę z dobrą lokalizacją w pobliżu centrum miasta i uczelnianego kampusu.

Wszystkie daty, o których należy pamiętać, znajdziesz w Harmonogramie Rekrutacji.

Dołącz do nas!

Dodaj ogłoszenie