Co zrobić, kiedy uszkodzimy sobie auto na dziurawej drodze? Publikujemy krótki przewodnik, w którym krok po kroku wyjaśniamy, jak starać się o odszkodowanie.

W pierwszej kolejności należy złożyć pisemny wniosek o odszkodowanie do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Jest on dostępny na stronie internetowej zarządu - www.zdmikp.bydgoszcz.pl. Powinien on zawierać: adres korespondencyjny osoby poszkodowanej, opis zdarzenia, dane pojazdu i szkic miejsca, w którym doszło do uszkodzenia auta. Do wniosku należy dołączyć również kserokopię obydwu stron dowodu rejestracyjnego, ubezpieczenia OC, prawa jazdy, dowodu osobistego oraz notatkę policyjną.

- Poza tym, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości można zawsze zadzwonić zarówno do ZDMiKP, jak i ubezpieczyciela - doradza Krzysztof Kosiedowski z zespołu prasowego bydgoskiego ratusza.

Przypominamy, że cała procedura odszkodowawcza zamieszczona jest na stronie ZDMiKP (kolejno zakładki: „Jak załatwić sprawę?”, „Procedury”, „p.10 Zgłoszenie szkody komunikacyjnej”). Wniosek wraz załącznikami można złożyć osobiście w siedzibie drogowców lub wysłać pocztą (ul. Toruńska 174a, Bydgoszcz).

(DJ)