Victoria grała z Victorią, a przegrał Grom

Piotr Pubanz
Mateusz Kunek nie będzie miło wspominał wypadu do Lisewa.
Mateusz Kunek nie będzie miło wspominał wypadu do Lisewa. Piotr Pubanz
Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotnim meczu Gromu Więcbork w Lisewie z Victorią. Goście dopiero po przyjeździe na stadion zorientowali się, że nie zabrali klubowych strojów. Z pomocą przyszli miejscowi użyczając rywalowi swoje trykoty. Tak więc na murawie biegało 22 graczy, mających na piersiach napis Victoria. Pewnie zwyciężyli prawowici właściciele koszulek.

VICTORIA LISEWO – GROM WIĘCBORK 4:0 (1:0)
Bramki: Damian Gross 2 (55, 75), Robert Majewski (28), Radosław Goral (70).

GROM: Kunek – Błociński (70. Bethke), Lizik, Gierszewski, Tuński – Meyer (70. Słupikowski), Przybylski, Erkvania, Żychski – Nowak, Kosmela (75. Rodak).

Grom co prawda nie zachwycił w tym meczu, ale przegrał za wysoko. Zwłaszcza pierwsza połowa była wyrównana, a gospodarze strzelili gola, po wypuszczeniu piłki z rąk przez Kunka. Po przerwie przyjezdnym przytrafił się kolejny taki sam kiks. Gromowcy ruszyli do ataku i zostali skarceni szybkimi kontrami. Wysoka porażka spowodowała spadek Gromu w ligowej tabeli z trzeciej na ósmą lokatę. Teraz do Więcborka przyjedzie kolejny silny zespół z czołówki Mustang Ostaszewo, który w sobotę rozbił 13:0 Drwęcę Golub-Dobrzyń.

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Pomorzanin T. – Flisak 1:3, Start – Gryf 3:1, Mustang – Drwęca 13:0, Wojownik – Radzynianka 3:6, BKS – Promień 0:0, Iskra - Pomorzanin S. 3:2, Tor – Łochowo 1:2.

1. Pomorzanin Toruń 9 21 29-13
2. Start Pruszcz 9 20 22-10
3. Victoria Lisewo 9 17 19-8
4. Flisak Złotoria 9 17 18-13
5. Mustang Ostaszewo 9 16 24-7
6. BKS Bydgoszcz 9 16 13-3
7. Radzynianka Radzyń Cheł. 9 14 19-20
8. Grom Więcbork 9 14 15-16