Victoria nad Victorią

(slaw)Zaktualizowano
Bez żadnych problemów Grom Osie rozprawił się z beniaminkiem ze Śliwic wygrywając w niedzielę z Victorią na jej boisku 3:0 (2:0).

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę miał zespół z Osia, a gospodarze (dotychczasowy lider tabeli) ani razu nie zagrozili bramce Rafała Semraua. Podopieczni Waldemara Brachuckiego w tej części dwukrotnie umieścili piłkę w bramce miejscowych, a powinni przynajmniej cztery, ale doskonałych sytuacji nie wykorzystali Robert Jasik i Sebastian Grajewski.
     Gole dla Gromu padły w 27 min. po celnej główce Waldemara Szamockiego i w 29 min. po celnym uderzeniu Damiana Kierskiego. Dwie minuty po przerwie znakomitej sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali gospodarze (znakomita interwencja golkipera Gromu, Semraua).
     Od 60 min. osianie grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Włodzimierza Wiśniewskiego. Potem nad Śliwicami przeszła mocna ulewa, która sprawiła, że mecz stał się nieciekawy. Goście mimo gry w osłabieniu zdołali jeszcze zdobyć trzeciego gola, a zdobył go pewnie egzekwując rzut karny (po faulu na Waldemarze Szamockim) w 85 min. Robert Jasik.
     Dzięki temu zwycięstwu Grom awansował w tabeli na pierwsze miejsce. Grom: Semrau- Dmuchowski,Langowski,Wiśniewski- D.Szamocki(66 Polak), M.Łytkowski,Jasik,Subkowski,Grajewski- Kierski,W.Szamocki (80 B.Łytkowski). W następnej kolejce w meczu derbowym Grom zagra u siebie ze Strażakiem/Casino G.Grupa (niedziela, 16).

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych