Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

VII Pałucki Puchar Pływacki w Żninie [zdjęcia, wyniki]

(szym)
Tegoroczną edycję Pałuckiego Pucharu Pływackiego wygrał Tomasz Spychalski.

Na VIII edycję Pałuckiego Pucharu Pływackiego przyjechało nad Małe Jezioro Żnińskie dwudziestu zawodników (dwie kobiety i osiemnastu mężczyzn). Każdy z uczestników miał do przepłynięcia w okolicach przystani Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dystans 1500 metrów.

Najszybciej dystans 1,5 km pokonał Tomasz Spychalski, który na mecie zameldował się z czasem 22 minuty 12 sekund. Drugie miejsce zajął Rafał Domeracki (czas: 22 min. 30 s.). Pan Rafał na swoim koncie ma próbę przepłynięcia (zrobił to w czerwcu tego roku) kanału La Manche z Francji do Anglii. Próbę przerwano po 50 km, ze względu na trudne warunki i zagrożenie zdrowia. Zawody w Żninie, jak przyznał Rafał Domeracki na swojej stronie w mediach społecznościowych, były pierwszymi zawodami po powrocie z kanału La Manche.

Trzecie miejsce zajął Radosław Staszkiewicz (22 min. 35 s.). Pierwszą kobietą na mecie była Małgorzata Bołuć (czas: 25 min. 55 s.).