Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Inowrocławiu rusza druga edycja Budżetu Obywatelskiego

Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski
Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza i jego zastępca Ewa Witkowska zachęcają mieszkańców do uczestnictwa w budowaniu Budżetu Inowrocławskiego na rok 2019
Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza i jego zastępca Ewa Witkowska zachęcają mieszkańców do uczestnictwa w budowaniu Budżetu Inowrocławskiego na rok 2019 Dominik Fijałkowski
- Zachęcam inowrocławian do zgłaszania projektów, a także do lobbowania i głosowania na nie - mówi Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

20 kwietnia ruszy druga edycja Inowrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W jej trakcie wyłonione zostaną społeczne projekty inwestycji i przedsięwzięcia, które będą realizowane w roku 2019.

- Do dyspozycji inowrocławian będzie 720 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty podzielona zostanie po równo na wszystkie osiedla, a druga połowa podzielona zostanie proporcjonalnie do liczby mieszkańców zameldowanych na terenie tych osiedli - informuje Ewa Witkowska, zastępca prezydenta.

W ubiegłym roku miasto realizowało pierwszą,a więc pionierską edycję IBO. W trakcie pojawiły się sugestie i uwagi mieszkańców, które w postaci drobnych zmian uwzględnione zostaną przy budowaniu budżetu na rok 2019.

Znany jest już harmonogram prac dotyczących tworzenia IBO na przyszły rok. I tak, w dniach od 20 kwietnia do 10 maja trwać będzie przyjmowanie projektów społecznych inwestycji na 2019. Każdy inowrocławianin, który ukończył 16 rok życia może złożyć maksymalnie dwa projekty.

Następnie, od 11 maja do 15 czerwca przeprowadzona zostanie weryfikacja złożonych propozycji, a 20 czerwca ratusz ogłosi listę projektów, które poddane zostaną pod głosowanie. Z kolei od 10 lipca do 30 września prowadzona będzie kampania informacyjna dotycząca zweryfikowanych projektów oraz zasad głosowania. Samo głosowanie potrwa od 17 do 30 września, a 15 października poznamy ostateczną listę inwestycji i przedsięwzięć, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.
Jedną z nowości, którą wprowadzono na podstawie sugestii mieszkańców do drugiej edycji IBO będzie minimalna liczba głosów, którą musi otrzymać projekt, by został skierowany do realizacji. Wynosi ona 25.

- Z myślą o inowrocławianach, którzy chcą zgłosić swoje propozycje oraz uczestniczyć w głosowaniu przygotowaliśmy cykl spotkań informacyjno-warsztatowych. Odbędą się na poszczególnych osiedlach. Zachęcamy też zainteresowanych do zaglądania na stronę internetową bo.inowroclaw.pl. Są tam wszelkie niezbędne informacje oraz kontakt do osób zajmujących się budżetem obywatelskim z ramienia urzędu miasta. Z pewnością odpowiedzą one na wszelkie nurtujące inowrocławian pytania - dodaje Ewa Witkowska.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska