W Multi-Salonie Reiski pojawił się Fiat TIPO z nowym silnikiem

Materiał informacyjny REISKI AUTO SP. Z O. O.
Handlowiec Paweł Świątkowski dzieli się swoją wiedzą na temat tego samochodu.

Fiat zawojował rynek motoryzacyjny, wprowadzając do sprzedaży w 2015 rok model Tipo. Samochód w segmencie C dostępny w nadwoziach sedan, hatchback i kombi cieszy się ogromną popularnością, a popyt na Tipo nie maleje. Według rankingów sprzedaży za rok 2020 Fiat Tipo zajął 7 miejsce pod względem ilości rejestracji w tym trudnym dla gospodarki roku. Od początku produkcji pełnej gamy Tipo w Polsce tj. od 2016 roku do 2020 w naszym kraju sprzedało się ok 37 750 sztuk tego modelu. Obecność w Top 10 rankingu najpopularniejszych aut wśród polskich konsumentów, świadczyć może o niezawodności (potwierdza to również ranking GTÜ za rok 2020), sympatii stałych klientów do marki Fiat oraz zaufaniu nowych nabywców do produktów tej włoskiej marki.

Według rankingów popularności sprzedaży w poszczególnych segmentach największym zainteresowaniem nadal cieszą się auta klasy niższej średniej (A i B) natomiast coraz większą część rynku zdobywają crossover'y stanowiące w tej chwili ok 40% całości sprzedaży w Polsce. Fiat podążając za tym trendem postanowił powiększyć rodzinę Fiatów Tipo o nowy wariant - CROSS!

Co nowego we Fiacie?

Fiat pod koniec roku 2020 zaprezentował odświeżony wygląd swojego najpopularniejszego modelu, zmienił się delikatnie wygląd przedniego zderzaka, doszedł aktywny grill (optymalizuje aerodynamikę pojazdu używając przedniego wlotu, aby regulować przepływ powietrza w komorze silnika. Umożliwia szybsze rozgrzanie silnika, zmniejsza hałas i chroni chłodnicę) i to co rzuca się w oczy najbardziej to zmiana znaczka Fiata na napis FIAT na przodzie, z tyłu zostało klasyczne logo. Fiat dodał również sporo drobiazgów poprawiając stylistykę auta, przearanżował zegary i oddał radio z ekranem 10,25".

Najistotniejszą zmianą nie tylko w modelu Tipo, ale w całej marce FIAT jest wprowadzenie zupełnie nowego silnika. 1,0 GSE 100KM - 3 cylindrowy o maks. momencie obrotowym 190 Nm przy obrotach 1500 (względem 127 [email protected]) spełniający normy emisji spalin E6D final (śr. spalanie w cyklu mieszanym 5,3-5,5) Nastąpiło także pożegnanie dostępnych do tej pory i doskonale znanych silników 1,4 T-Jet 120KM oraz tradycyjnej jednostki 1,4 95KM. Te ostatnie są nadal dostępne i oferowane w ograniczonej ilości, tylko do końca 2021 roku. Wyłącznie na rynku Polskim w podstawowej wersji wyposażenia Classic tylko w sedanie i HB.

Dodatkowo nowy członek rodziny Fiatów Tipo, wersja Cross może się pochwalić istotnymi różnicami względem starszych braci w modelach sedan, HB i kombi.

  • nowy design: nakładki na nadkola, przearanżowany zderzak przedni i tylny
  • prześwit większy o 4 cm względem pozostałych modeli Tipo,
  • dynamiczny styl miejskiego crossover'a

Odwiedź salon Fiat - poznaj nowe Tipo

Nowe wersje Tipo również w wersji Cross z nowym silnikiem 1,0 GSE 100KM są już dostępne w salonach do jazdy testowej.
Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do kontaktu w Multi-Salonie Reiski.

Paweł Świątkowski, tel.: +48 502 548 226